KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.6502 TL
  • 6.3550 TL
  • 7.0801 TL
Kocaeli Zirve
Mimar Sinan'da başkan Karacabay
Mimar Sinan'da başkan Karacabay
Eğitim
01 Kasım 2012 Perşembe 10:31
  • 1199
  • 0

Mimar Sinan'da başkan Karacabay

Körfez Mimar Sinan İlkokulu öğrencileri, öğrenci meclis başkanlığına Dilara Karacabay’ı seçti

Körfez Mimar Sinan İlkokulu`nun öğrencileri, demokrasinin vazgeçilmez unsurlarından biri olan seçme ve seçilme haklarını kullanarak Dilara Karacabay`ı öğrenci meclisi başkanlığına seçti. 8-D sınıfı öğrencisi Dilara Karacabay, aldığı 318 oyla tek rakibi Pelinsu Duygun`u geride bırakarak seçimin galibi oldu. Okul Müdürü Kadir Zorlu bu örnek etkinliği gerçekleştiren öğrencilerini kutlayarak onlara yol gösteren öğretmenlere de teşekkür etti.

 
OY İSTEDİLER
Körfez Mimar Sinan İlkokulu`nda sonucu heyecanla beklenen öğrenci meclis başkanlığı seçimleri için 8-A sınıfından Pelinsu Duygun ile 8-D sınıfından Dilara Karacabay aday oldu. Pelinsu ve Dilara, öğretmenleri Arzu Gerdan ile Birgen Özbalkan`ın da desteğiyle etkileyici bir tanıtım ve propaganda sürecine girdi. İki öğrenci, meclis başkanlığına seçilmek için arkadaşlarından oy ve destek istedi. 
 
318 OY ALDI
Seçim günü tüm öğrenciler, oy kullanmak için sandık başına gitti. Sandık kurulunun gözetiminde örnek davranışlarla başlayan oy verme işlemi, başkanların heyecanlı bekleyişiyle devam etti. Oyların tasnif ve sayımı sırasında adaylar kadar arkadaşları da aynı heyecanı paylaştı. Aldığı 318 oyla Pelinsu Duygun`u geride bırakan Dilara Karacabay, alkışlarla 2012-2013 eğitim-öğretim yılının okul meclis başkanı ilan edildi. 
 

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ