KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7633 TL
  • 6.5625 TL
  • 7.3458 TL
Kocaeli Zirve
Minikler deney yaptı
Minikler deney yaptı
Eğitim
11 Aralık 2012 Salı 10:14
  • 1073
  • 0

Minikler deney yaptı

Tuncay Emir Anaokulu’nun minik öğrencileri, öğretmenleriyle birlikte deney yaparak keyifli dakikalar geçirdi

Özel Tuncay Emir Anaokulu, 2011-2012 eğitim-öğretim yılında İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ)`nin eğlen-bilim merkezinden danışmanlık hizmeti alarak bünyesinde eğitim gören 3-6 yaş grubu öğrencilerine bilim eğitimi vermeye başlamıştı. Bu eğitimlerden biri de geçtiğimiz günlerde 5 yaş grubu Uğur Böcekleri sınıfında öğrenci ve velilerin katılımıyla gerçekleşti. Öğretmenlerinin gözetiminde deney yapan minik öğrenciler keyifli dakikalar geçirerek hem eğlendi hem de bilimi öğrendi.

 
SEVİNÇ ÇIĞLIKLARI
Anaokulu öğretmenleri Duygu Ark ve Nurhayat Sarı tarafından gerçekleştirilen etkinlikle çocuklar, öğretmenleriyle birlikte önce yanardağ patlaması deneyini ardından bulut deneyini  son olarak da buz deneyini yaptı. Salonu kaplayan bulutların etkisiyle sevinç çığlıklarına boğulan minikler, maddenin sıvı-katı-gaz hallerine ilişkin bilgi sahibi olurken aynı zamanda hem keyifli dakikalar geçirdi hem de eğlenirken öğrendi.
 
DAHİL OLMALARI İÇİN
Etkinlikle ilgili açıklama yapan Duygu Ark, “Oyunun ve derse aktif katılımın öğrenmedeki öneminin farkındayız. Bu nedenle İngilizceden bilim etkinliğine, bilim etkinliğinden de sanat eğitimine kadar bütün derslerimizde öğrencilierimizin aktif ve oyun temelli eğitim sistemimizin içine dahil olmasını istiyoruz. Bilim eğitimimizde bu doğrultuda devam etmektedir. Hayatı algılayan yaşadığı çevreye yorumlar yapabilen, mutlu, saygılı, sağlıklı nesiller yetiştirmek okulumuzun vizyonu, misyonu ve amacıdır” dedi.
 
Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ