KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 6.0857 TL
  • 6.8088 TL
  • 7.7202 TL
Kocaeli Zirve
Miniklerin deprem tatbikatı heyecanı
Miniklerin deprem tatbikatı heyecanı
Eğitim
07 Kasım 2012 Çarşamba 11:22
  • 591
  • 0

Miniklerin deprem tatbikatı heyecanı

‘Doğal Afet Bilinçlendirme Eğitimleri’ kapsamında eğitmenleriyle birlikte deprem tatbikatı yapan Şehit Öğretmen Erkan Aydın İlkokulu’nun öğrencileri heyecan dolu anlar yaşadı

İzmit Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğü Zemin Araştırma Birimi tarafından ilkokul öğrencilerine ‘Doğal Afet Bilinçlendirme Eğitimleri` kapsamında deprem eğitimi verildi. Zemin araştırma birim sorumlusu jeofizik mühendisi Faruk Küçük, jeoloji mühendisi Ayşegül Kural Ağdaş ve jeofizik mühendisi Sait Yaşar tarafından verilen deprem eğitiminin sonuncusu ise Tüysüzler Mahallesi`ndeki Şehit Öğretmen Erkan Aydın İlkokulu`nda gerçekleşti. Eğitimden sonra deprem tatbikatı da yapan öğrencilerin heyecanı görülmeye değerdi.

 
BİLİNÇLENDİRDİLER
Yaklaşık 200 öğrencinin katıldığı eğitimde konuşmacılar, sinevizyon eşliğinde depremin oluş nedenleri, depremin etkileri, deprem öncesinde, deprem sırasında ve deprem sonrasında yapılması gerekenler konusunda öğrencilere bilgi verdi. Miniklerin oldukça ilgili olduğu eğitimde, ülkemizin deprem bölgesinde olduğu da hatırlatılarak insanları depremin değil, bilinçsizliğin öldürdüğü kaydedildi. Eğitim sonunda öğrencilere deprem bilinçlendirme kitapçıklarından dağıtıldı.
 
Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ