KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7372 TL
  • 6.3027 TL
  • 7.1361 TL
Kocaeli Zirve
Muallim Naci Lisesi AB heyetini ağırladı
Muallim Naci Lisesi AB heyetini ağırladı
Eğitim
13 Kasım 2009 Cuma 14:32
  • 1200
  • 2

Muallim Naci Lisesi AB heyetini ağırladı

Muallim Naci Lisesi Comennius Okul Ortaklığı Projesi kapsamında ülkemize gelen AB heyetini ağırladı

Comennius Okul Ortaklığı Projesi`nin ilk ziyareti Kocaeli`de gerçekleştirildi. İki yıl sürecek olan projenin 5 ortak ülkesi var. Bu ülkeler, Yunanistan, Bulgaristan, Romanya, Polonya ve Türkiye. Projenın grup koordınatörü Papagianopoluo Georgıa “Bu çalışmanın amacı; Avrupa Birliği ülkeleriyle kaynaşmak ve diyalog kurmak” dedi. Heyetin diğer üyeleri ise şöyle; Bulgaristan`dan MitanvaTodorova ve Eli Cvetanova Yunanistan`dan Kapelioti Naya, Papagianopoulou Georgıa, Romanya`dan Mihaiu Elena, İana Miora, Popescu Constantın, Beatrice Frantescu, Polonya`dan Malgorzata Krzeminska, Anna Srebro.
 

SICAK KARŞILAMA
Heyet olarak ülkemiz insanlarını çok misafirperver bulduklarını söyleyen üyeleri Muallim Naci Lisesi öğretmenlerinden Ali Seyide Ataş, Murat Arat, Taylan Bardakçı, Ali Demirbilek ve Nazlı Kemik havaalnında karşıladı. Karşılamanın ardından gelen heyete ve öğrencilere Türk öğrenciler tarafından İngilizce oyun sergilendi, Türkiye`yi ve Kocaeli`yi anlatan bir slayt gösterisi sunuldu.
 

ÇOK MİSAFİRPERVER
İlimize gelen AB heyetine, geçtiğimiz çarşamba günü İstanbul`a gerçekleştirilen gezinin ardından okul velilerinin hazırladığı yöresel yemeklerden oluşan bir veda yemeği gerçekleştirildi. Yemeğin sonrasında okul müdürü Ataş, projle ilgili olarak şunları söyledi: “Bu projeyle amacımız gençliğin problemlerine çözüm üretmek ve bunu masal ve hikaye diliyle anlatmak. Bu proje için ekibimiz bir yıldır çalşıyor. Ulusal Ajans`ın 350 proje arsından seçtiği 7. projemiz 5 ortaklı. Çalışmanın bütçesini ise AB karşılıyor. Proje kapsamında 24 yurtdışı gezisi gercekleştirilecek. 2011`de  proje sonlanacak.” Yemeğin ardından okul müdürü Ataş, heyete plaket ve katılım sertifikalarını takdim etti. 
Canan KAYA
 

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ