KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 6.0857 TL
  • 6.8088 TL
  • 7.7202 TL
Kocaeli Zirve
Müfettişlerin yeni başkanı Karataş oldu
Müfettişlerin yeni başkanı Karataş oldu
Eğitim
24 Aralık 2009 Perşembe 10:06
  • 1262
  • 0

Müfettişlerin yeni başkanı Karataş oldu

İl Milli Eğitim Müdürlüğü İlköğretim Müfettişleri Başkanlığı’na Şerif Karataş atandı. Eski başkan Seyfettin Karamızrak ise İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı oldu. Her iki yönetici yeni görevlerine dün başladı

İl Milli Eğitim Müdürlüğü`nde uzun süredir beklenen atama gerçekleşti.  İlimizde 6 yıldır teftiş kurulu başkanlığı yapan Seyfettin Karamızrak`ın görev süresi sona erdi, yerine aynı kurumda ilköğretim müfettişi olarak görev yapan Şerif Karataş getirildi. Eski başkan Seyfettin Karamızrak ise İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı oldu. 3 yılda bir yapılan başkanlık seçiminde, Karamızrak`ın görev süresi 28 Eylül`de bitmiş ancak atama yapılamadığı için bu süreye kadar görevine devam etmişti. Her iki yönetici de dün yeni görevine başladı, ancak Karamızrak, 28 Aralık`a kadar izne çıktı.
 

İKİ ÜNİVERSİTE MEZUNU
1964 Mersin-Salihli doğumlu olan yeni başkan Şerif Karataş, iki fakülte mezunu. Karataş, ilk olarak 1986`da Atatürk Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı Bölümü`nü, 1993 yılında da Gazi Üniversitesi Gazi Eğitim Fakültesi- Eğitim Yönetimi, Teftişi, Planlaması ve Ekonomisi Bölümü`nü bitirdi. Karataş aynı zamanda aynı bölümde yüksek lisans yaptı. 1987`de öğretmenliğe başlayan Karataş, 1992`de müfettişlik sınavını kazandı, 1994`te müfettişliğe başladı. 2007 Temmuz ayında,  Erzurum`dan ilimize atanan Karataş, kurumda 5. Bölge Grup Başkanlığı`nı da yapıyordu.
 

KARATAŞ: ASIK YÜZLÜ OLAMAYACAĞIZ
Yeni makamında ilk açıklamasını gazetemize yapan Karataş, şunları söyledi: “Başarılı bir kadromuz var. Öğretmenlerin bizden en çok istediği şey, “asık yüzlü olmayın” talebiydi. Tebessüm edeceğiz. Okullardaki icraatları arasında, araştırma ve üretmeyi ön planda tutacağız. Bu anlamda AR-GE çalışmalarına önem vereceğiz. Müfettişlerimizin bilgi ve becerilerini geliştirici çalışmalar yapacağız. Bizler, öğretmen, öğrenci ve velilerimizle bir bütünüz. Heyecanlı bir dönem başlıyor. Hepimize hayırlı olsun.”

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ