KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.8898 TL
  • 6.6063 TL
  • 7.4152 TL
Kocaeli Zirve
Murat hocanın acısı...
Murat hocanın acısı...
Eğitim
25 Aralık 2012 Salı 08:39
  • 1058
  • 0

Murat hocanın acısı...

Eğitim dünyasından bir eğitimci yıldız daha kaydı!

İzmit Lisesi ve son olarak da 24 Kasım AL`nde İngilizce öğretmeni olarak görev yapan, ancak geçtiğimiz yıl sağlık nedenleri dolayısıyla emekli olan Mesude Karagülle (50) yakalandığı amansız hastalıktan kurtulamayarak geçtiğimiz hafta sonu vefat etmişti. 2,5 yıldır tedavisi süren Mesude öğretmenimiz hayat dolu, modern, çağdaş bir cumhuriyet kadınıydı. Ancak bu kez ‘hayat` ona öğretmen oldu ve verdiği acımasız bir ders sonunda onu erken yaşta aramızdan aldı. Yine ilimizin değerli eğitimcilerinden olan ve benim de çok sevdiğim arkadaşım İzmit Sabancı Teknik ve EML Müdür Başyardımcısı Murat Ersoy`un da eski eşi olan Mesude Karagülle`nin hastalığı süresince eşinin yanından bir an olsun ayrılmadığını biliyorum. Ancak maalesef elimizden ‘sabır dilemenin` dışında başka bir şey gelmiyor. Bizim Kocaeli Eğitim Dünyası olarak merhumeye Tanrı`dan rahmet, Karagülle ve Ersoy ailesine başsağlığı diliyoruz.

 

Bu okulun acil isteği sadece küçük bir güvenlik kulübesi!

 
İlimizin ve bölgemizin ilk ve tek ‘Adalet Lisesi` olan İzmit İnkılap TML`nin fiziki anlamda sıkıntıları çok. Konuyla ilgili sorunları geçtiğimiz günlerde yaptığım manşet haberimde dile getirmiştim. İlimize yeni misyon kazandıracak olan okulun işleyişi ve özellikle de bu yılın başından itibaren iç donanımını sağlayan okul yönetimi ve öğretmenlerde bir sorun yok şimdilik (!) En acil sorunlarından biri okulun ana kapsında bir güvenlik kulübesinin olmaması. Güvenlik elemanında sıkıntı yok. Okul hizmetlisi bu görevi de ayrıca yapıyor. Hatta okul hizmetlisi bir yana okul müdürü bile kapıya 90 derece dik olan makam odasından her an giren çıkanı gözlüyor. Ancak bu sıkı güvenlik özellikle yağışlı ve soğuk havalarda sekteye uğrayabiliyor.  Okul yönetimi geçen yıl bu konuda İzmit Belediyesi`ne başvurusunu yapmış. Ama kendilerine dönen olmamış. Ben biliyorum ki eğitime verdği önemle birçok okula büyük salonlar yaptıran sayın Nevzat Doğan bu okula bir değil, 10 küçük kulübe gönderir..!
 

4 okul daha ‘Beyaz Bayrak` kazandı!

Milli Eğitim Bakanlığı`na bağlı her derecede ve türdeki okulların temizlik ile hijyeni konusunda İzmit`teki 4 okulumuz daha ‘Beyaz Bayrak` aldı. Bu okullarımız 24 Kasım Anadolu Lisesi, Yahya Kaptan Anadolu Lisesi, Özel Atafen Lisesi ve Özel Conkbayırı Koleji oldu. Okullarımıza ‘Beyaz Bayraklar`ın verildiği törene, il ve ilçe protokolleri de katıldı. Törende okul müdürlerine ‘Beyaz Bayraklar`ını İzmit Kaymakamı Sabit Kaya, İl Milli Eğitim Müdürü Nevzat İspirli, İl Halk Sağlığı Müdürü Melih Kaşlı ve il, ilçe protokolü verdi. Bizler de okullarımızı kutluyor, sağlığa ve temizliğe verdikleri önem için teşekkür ediyor, hijyen istikrarlığının devamını diliyoruz.
 

TÜRKİYE                                       

Bakan Dinçer`den ‘ALO 147` hattıyla ilgili tepkilere cevap!

Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer, TBMM Genel Kurulu'nda, bakanlığının bütçesine ilişkin yaptığı konuşmada, eğitimde, küresel düzeydeki farkı kapatacak türden faaliyetlere ağırlık verdiklerini söyledi. ‘Alo 147` çağrı merkezine yönelik eleştirilerde ciddi anlamda haksızlık yapıldığını belirten Dinçer, “Ayda ortalama 80 bin kişinin müracaat ettiği bu çağrı merkezinde 100 kişi çalışıyor. Bunlardan 50`den fazlası Van depreminden sonra özürlü kalmış kişiler. Gelen çağrıların yüzde 89'u bilgi edinme ile ilgili, yüzde 6'sı taleplere yönelik, yüzde 4'ü genel anlamda şikayetlere ilişkin. 10 binde biri öğretmenler için yapılan şikayetlerden oluşuyor. Yüzde 1'i de görüş öneridir” dedi.
Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ