KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7633 TL
  • 6.5625 TL
  • 7.3458 TL
Kocaeli Zirve
MYO’lu öğrenciler bankacılığı öğrendi
MYO’lu öğrenciler bankacılığı öğrendi
Eğitim
09 Aralık 2012 Pazar 11:14
  • 973
  • 0

MYO’lu öğrenciler bankacılığı öğrendi

Kandıra MYO öğrencilerine proje dersi kapsamında ING Bank yöneticileri tarafından bankacılık ve sigortacılık üzerine bir konferans verildi

Kocaeli Üniversitesi (KOÜ) Kandıra Meslek Yüksekokulu (MYO) Banka-Sigorta Programı öğrencileri Özlem Tekce, Tuğba Arslan, Esra Okumuş, Nahide Çınar, Özlem Corav, Seda Akdeniz ve Ümran Memiş, bölümleri hakkında bilgi almak üzere ING Bank Yöneticileri`ni okula davet etti. ING Bank Bölge Sorumlusu Cem Bulutsuz ve birim müdürü Emel Öz, davet üzerine okula gelerek yaklaşık 200 öğrenciye bankacılık ve sigortacılık üzerine bir konferans verdi.

 
BİLGİ VERDİLER
Öğrencilerin proje dersi kapsamında gerçekleştirilen konferansa katılan bankanın bölge sorumlusu Cem Bulutsuz ve Birim Müdürü Emel Öz, üniversitelilere sektör hakkında bilgi verdi. Özellikle ‘ferdi kaza sigortası`, ‘bireysel emeklilik sigortası`, ‘hayat sigortası` ve ‘birikimle hayat sigortası` konularında açıklamalarda bulunan konuşmacılar öğrencilerin kendilerine yönelttiği sorulara da yanıt verdi. 
 
DENEYİM ÖNEMLİ
Okul Müdürü Doç. Dr. Nevim Genç, projenin hayata geçmesinde katkısı bulunan Öğr. Gör. Emre Özkan başta olmak üzere sektör temsilcilerine kendilerine verdikleri destekten dolayı teşekkür ederek, “Okulumuzdan mezun olduktan sonra çalışma hayatına atılan genç bankacı ve sigortacı adaylarının bu tür deneyimler kazanması çok önemli. Bu nedenle, önümüzdeki günlerde de böylesi çalışmaların yapılmasını sağlayacağız” diye konuştu. 
 
Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ