KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7500 TL
  • 6.4956 TL
  • 7.3104 TL
Kocaeli Zirve
Norm fazlası öğretmen atamalarında başvuru süresi uzatıldı!...
Norm fazlası öğretmen atamalarında başvuru süresi uzatıldı!...
Eğitim
02 Aralık 2010 Perşembe 09:17
  • 1688
  • 0

Norm fazlası öğretmen atamalarında başvuru süresi uzatıldı!...

Milli Eğitim Bakanlığı’nın okullarda norm kadro fazlası (ihtiyaç fazlası) öğretmenler için 25 Kasım-2 Aralık tarihleri arasında başvurularını aldığı atamalarla ilgili süre uzatımasına gidildi.

Halen okullarda sözleşmeli olarak görev yapan öğretmenlerin kadrolu olarak atanabilecekleri, dolayısıyla okullardaki mevcut öğretmenlerin durumlarının değişebileceği göz önünde bulundurularak, atama dilekçeleriyle ilgili başvuru süreci 10 Aralık`a kadar uzatıldı.
 

Yayınımız ses getirdi, Öğretmenevi ışıkları onarıldı

Daha önceki köşe yazılarımın birinde “İzmit Öğretmenevi`ne bu görüntüler yakışmıyor” başlıklı yazı yazmıştım. Yazımda kurum içindeki bazı yanlış uygulamaların yanı sıra, kurum binasını uzun süredir yanmayan ışıklardan ve yine kurum girişindeki bahçe kapısında da hala ‘Kocaeli Öğretmenevi` yazdığını belirtmiştim. Bu konuda İzmit Milli Eğitim Müdürlüğü yöneticileri uyardı ve kurum müdürü Halil İbrahim Soylu da konuyla ilgili derhal çalışmaya başladı. Şu anda kurumumuzun ışıkları pırıl pırıl, adına yakışır bir şekilde yanıyor. Ayrıca  girişteki bahçe kapısının üstüne yazan ‘Kocaeli` adı da değişerek yerine ‘İzmit Öğretmenevi ve ASO` yazısı yazıldı. İşte şimdi oldu Sayın Soylu… Teşekkürler…
 

Okullarda Diyabet Eğitimi başlıyor!

Milli Eğitim bakanlığı ve Sağlık Bakanlığı ile birlikte yeni bir sağlık proğramına daha başlıyor. Okullarda Diyabet hastalığı ile ilgili çeşitli çalışmalar yapılacak. Diyabetle ilgili öğrenci ve öğretmenlere ‘Öğrencim ve Ben` adlı broşürler dağıtılacak,  yine okul duvarlarına diyabetle ilgili afişler asılacak. Ayrıca program çerçevesinde, öğretmen ve öğrencileri bilgilendirmek için okullarda diyabet bakım rehberi dağıtılacak ve çeşitli seminer ve toplantılar yapılacak.
 

Onlar da nöbet tutuyor

İlimizde özel öğrenciler için tek devlet okulu olan Kanuni İş Okulu, sizlerin de bildiği gibi, bu yıl nihayet yeni binasına geçti. Yeni adıyla Nuh Çimento İş Okulu olan okulda özel öğrencilere modern ve çağdaş bir ortamda her türlü eğitim veriliyor. Okullarda oldukça önemli bir görev olan nöbet sistemi bu okulda da çok sıkı bir şekilde uygulanıyor. Okul öğrencileri, her konuda olduğu gibi, bu konuda da kendilerine verilen bu görevi başarıyla yapıyor.

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ