KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.8095 TL
  • 6.6153 TL
  • 7.4129 TL
Kocaeli Zirve
Nuri Bermek İ.Ö.O. akıllı tahtaya kavuşacak
Nuri Bermek İ.Ö.O. akıllı tahtaya kavuşacak
Eğitim
16 Aralık 2010 Perşembe 08:20
  • 2590
  • 1

Nuri Bermek İ.Ö.O. akıllı tahtaya kavuşacak

Görünümüyle beğeni toplayan Gölcük Ulaşlı Nuri Bermek İ.Ö.O. bugün düzenleyeceği bir törenle akıllı tahtalara da kavuşacak

Gölcük İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü`ne bağlı Ulaşlı Nuri Bermek İlköğretim Okulu`nun gerek mimari yapısı, gerek özellikleriyle ilgili ilginç bir tarihe sahip. 320 öğrencinin 20 derslikte eğitim aldığı okul, Avrupa tipi okul modeli örnek alınarak yapıldı. Son binası Hollanda modeli yapılan okul, 1945 yılında hizmete açıldı. 1980-1981 yılında derslik eklenen okulda ortaokul öğrencilerinin de eğitim almaya başladı ve1990-1991 yılında 8 yıllık ilköğretime dönüştü. 17 Ağustos depreminde ağır hasar gören okulun öğrencileri 2000 yılının kasım ayına kadar, sahilde inşa edilen prefabrikte eğitim aldı.
 

HOLLANDA MİMARİSİ
Aynı yıl o zamanki futbol federasyonu başkanı olan Ayhan Bermek ve kardeşleri Haluk ve Gülçin Bermek Ulaşlı`ya okul yaptırdı. Hayırsever kardeşlerin babaları Nuri Bermek adına yaptırdıkları okulun mimarisinde Avrupa okulları örnek alındı. Depreme dayanıklı ve çelik konstrüksiyonlar kullanılarak yapılan okulda Hollanda mimarisi kullanıldı. Bu mimarinin en önemli özelliği, karşılıklı yapılan sınıfların birbirini görmesi ve bu sayede öğretmen ve öğrencilerin rahat iletişim kurmaları gösteriliyor.


AKILLI TAHTAYA GEÇİŞ
Öğrenci sayısının artmasıyla aynı hayırseverler 2006 yılında okula yaptırdıkları ek binayla öğrencilerin nefes almasını sağladı. 1 kütüphane, 1 fen laboratuarı, 1 görsel sanatlar sınıfı, 1 bilişim sınıfı, spor salonu ve 2 şubeden oluşan anasınıfı da bulunan okul, bugün saat 10.00`da düzenlenen bir törenle akıllı tahtalara da kavuşuyor. Türkiye çapında önemli ödüller de alan okul 2006`da katıldığı kısa film yarışmasında ‘Güneşten önce uyanmak` ve ‘Çocuk gözüyle yaşam` adlı filmlerle Türkiye ikinciliği, 2004`de de ilçede ‘En güzel bahçeli okul` ödülü aldı.

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ