KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7077 TL
  • 6.3054 TL
  • 7.1537 TL
Kocaeli Zirve
ODTÜ KYÖD İlköğretim öğrencileri test edildi
ODTÜ KYÖD İlköğretim öğrencileri test edildi
Eğitim
18 Aralık 2011 Pazar 14:10
  • 1540
  • 0

ODTÜ KYÖD İlköğretim öğrencileri test edildi

ODTÜ Geliştirme VakfÖzel KYÖD İlköğretim Okulu’nun tüm öğrencileri, KOÜ BESYO Spor Bilimleri Araştırma ve Uygulama Merkezi tarafından testten geçirldi

ODTÜ Geliştirme Vakfı Özel KYÖD İlköğretim Okulu`nda Kocaeli Üniversitesi (KOÜ) BESYO Spor Bilimleri Araştırma ve Uygulama Merkezi uzmanları tarafından fiziksel uygunluk testi gerçekleştirildi. İkincisi gerçekleşen programda 1. ve 8. sınıflar arasında öğrenim gören tüm öğrenciler testlere tabi tutuldu. Fiziksel uygunluk testi çerçevesinde öğrencilerin; boy, kilo, vücut kompozisyonu, bacak kuvveti, dikey sıçrama, yatay sıçrama, sağ ve sol el pençe kuvveti, flamingo denge testi, esneklik testi, 20 metre sürat testi ve kol boyu uzunluğu ölçüldü.

 

 

GELİŞİM PROGRAMLARI
Ölçümler sonunda yıl sonunda öğrencilere verilen bedensel gelişim karnesinde öğrencilerin güçlü ve zayıf yönlerinin farkında olmaları sağlanarak, fiziksel-bireysel gelişim programları veriliyor. Okul kurucu temsilcisi Ufuk Topaloğlu ve müdür Güler Telli Türkiye`de bu kadar detaylı yapılan bir  organizasyonun ODTÜ Geliştirme Vakfı Özel KYÖD İlköğretim Okulu`nda gerçekleşmesinin herkesi çok mutlu ettiğini ifade etti. Okul müdürü Telli, bu çalışmaya desteği olan KOÜ BESYO uzmanlarına katkılarından dolayı teşekkür belgesi takdim etmeyi de ihma etmedi.
 

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ