KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.8603 TL
  • 6.5681 TL
  • 7.3457 TL
Kocaeli Zirve
ODTÜ KYÖD’de çifte kutlama
ODTÜ KYÖD’de çifte kutlama
Eğitim
28 Kasım 2012 Çarşamba 10:15
  • 987
  • 0

ODTÜ KYÖD’de çifte kutlama

ODTÜ KYÖD Okulları, Öğretmenler Günü’nü ilk önce KYÖV Yönetim Kurulu’yla sonra da okulun öğrencileriyle birlikte kutlayarak çifte mutluluk yaşadı

ODTÜ KYÖD Okulları, 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle çifte kutlama yapmanın mutluluğunu yaşadı. İlk kutlama, KYÖV Yönetim Kurulu`yla beraber yapılan yemekli eğlenceyle gerçekleşirken ikincisi ise okulun öğrencileri ve öğretmenleri arasında coşkulu bir organizasyonla meydana geldi.

 
İLKİ KYÖV`LE
Kutlamaların ilki KYÖV Yönetim Kurulu Kurucu Başkanı Şerif Ünan ve yönetim kurulu üyeleri Cihat Uçar, Sedat Açıldı, Mahir Dönmez ve Ferruh Şensoy`un bizzat okula gelerek öğretmenlerin Öğretmenler Günü`nü çiçekler vererek kutlamasıyla gerçekleşti. Kurucu temsilcisi Ufuk Topaloğlu`nun da bulunduğu kutlama, beraberce geleneksel Öğretmenler Günü pastasının kesilmesinin ardından KYÖV Yönetim Kurulu`nun öğretmenlerine KYÖD`de hediye olarak yemek düzenlemesiyle sona erdi.
 
İKİNCİSİ ÖĞRENCİLERLE
İkinci kutlama ise öğretmen ve öğrenciler arasında çoşkuyla gerçekleşti. Başöğretmen Atatürk ve yaşamını yitiren öğretmenler anısına saygı duruşuyla başlayan tören, okulda düzenlenen şiir ve komposizyon yarışması birincilerinin eserlerini okumasıyla devam etti. İlkokul kademesinde Mert Geçer şiiri ‘Sevgili Öğretmenim`le, ortaokul kademesinde Gizel Gerdan ‘En İyi Öğretmenim` isimli şiiriyle ve Nazlı Deniz Altın ‘Hayat Pusulalarımız` adlı komposizyonuyla birinci oldu.
 
YARIŞMA DÜZENLENDİ
Resim alanında düzenlenen Öğretmenler Günü konulu yarışmada ise Hayat Özcan birinci oldu. Okulun en genç öğretmeni Nur Ok ve en kıdemli öğretmeni Derya Yıldız`ın yaptığı konuşmalarla devam eden törende, iki hafta boyunca süren ‘Yetenek Sizsiniz ODTÜ KYÖD` yarışmasında finale kalmaya hak kazanmış 6 finalistin performanslarını sergilemeleri izleyenlere eğlenceli dakikalar yaşattı. Juri üyesi öğretmenlerin oylaması sonucunda Berfin Zeynep Geçel şarkı performansıyla birinciliği elde etti.
 
ŞARKI SÖYLEDİLER
‘Bil Bakalım Ben Kimim?` adlı yarışmada da en çok tahminde bulunan Begüm Erbayrak ödül almaya hak kazandı. Tüm kategorilerdeki birincilerin hediyelerinin verilmesinin ardından, ODTÜ KYÖD`ün müzik öğretmeni eşliğinde 8. sınıflardan oluşan koro şarkılar söyledi. ODTÜ KYÖD öğretmenler korosunun söylediği şarkılarla devam eden program, okul aile birliği başkanı Hürriyet Biçer ve okul aile birliği üyelerinin, öğretmenlerin Öğretmenler Günü`nü kutlaması ve hediyelerini sunmasıyla sona erdi.
 
Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ