KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.6502 TL
  • 6.3550 TL
  • 7.0801 TL
Kocaeli Zirve
ODTÜ KYÖD’de seçim heyecanı
ODTÜ KYÖD’de seçim heyecanı
Eğitim
08 Aralık 2012 Cumartesi 09:01
  • 1153
  • 0

ODTÜ KYÖD’de seçim heyecanı

ODTÜ KYÖD İlk ve Ortaokulu’nda ‘Demokrasi Eğitimi ve Okul Meclisleri’ projesi kapsamında okul meclisi temsilciliği seçimleri yapıldı.

Öğrencilerin seçme-seçilme hakkı gibi sosyal bir olayı ve demokratik ortamları daha iyi tanıması için yapılan okul meclis başkanlığı yarışında seçimlere ilk kez katılan 1. sınıf öğrencilerinin ise heyecanları gözden kaçmadı. 

 
HEYECANLI BEKLEYİŞ
Bir hafta boyunca süren okul meclisi başkanlığı propagandalarında adaylar, yaptıkları konuşmalarla arkadaşlarını ikna etmeye çalıştı. Seçim günü öğrenciler kendilerine verilen zarflarla birlikte kapalı paravanlar arkasında belirledikleri isimlere oy attı. Oylama sonunda heyecanları dorukta olan adaylar, seçim ve sandık kurulundan gelecek sonuçları merakla bekledi. 
 
SEÇİM SONUCUNDA
Seçim sonucunda ODTÜ KYÖD İlkokulu Okul Meclisi Başkanı 4-B sınıfından Ceren Bora olurken, başkan yardımcılığına 2-B sınıfından Göktuğ Bilgetürk getirildi. Ortaokul seçimleri sonucunda ise 5-A sınıfı öğrencilerinden Mert Irmak okul meclisi başkanı, 8-B sınıfı öğrencilerinden Recep Mert ise başkan yardımcısı oldu.
 

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ