KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.6971 TL
  • 6.3709 TL
  • 7.0927 TL
Kocaeli Zirve
Öğrenciler, bilim merkezinde
Öğrenciler, bilim merkezinde
Eğitim
06 Kasım 2009 Cuma 13:53
  • 640
  • 0

Öğrenciler, bilim merkezinde

ODTÜ Bilim Merkezi’ni gezen Mimar Sinan İlköğretim Okulu öğrencileri fen bilgisi derslerinde işledikleri konuları deneysel olarak tatbik etmekten büyük keyif aldı

İzmit Belediyesi ile ODTÜ Mezunları Derneği`nin işbirliğinde Yahya Kaptan Mahallesi`nde faaliyet gösteren ODTÜ Bilim Merkezi`ne özellikle öğrenciler büyük ilgi gösteriyor. Sivil toplum kuruluşları ile bilim-teknik konularına meraklı vatandaşların da ziyaret ettiği bilim merkezinin son konukları Mimar Sinan İlköğretim Okulu 5-6 ve 7. sınıf öğrencileri oldu. Öğretmenleri nezaretinde merkezi gezen öğrenciler özellikle fen bilgisi derslerinde işledikleri konuları deneysel olarak tatbik etmekten büyük keyif aldı.
 

UFUKLARI AÇILIYOR
Bilim merkezine gelen öğrencilere İzmit Belediyesi Başkan Yardımcısı Ayhan Acar, kültür ve sosyal işler müdürü Ayşegül Kesim ile birim sorumlusu Şaban Yazıcı da eşlik ederek merkezin amacı hakkında bazı bilgiler verdi. Başkan yardımcısı Acar, bilim merkezini ziyaret eden herkesin gördüklerinden heyecan duyduğunu söyleyerek; “Burada insanlarımız deyim yerindeyse bilime dokunmakta, buluş ve keşifleri yakından görmektedir. Özellikle çocuklarımız için ufuk açıcı bir özellik taşıyan bilim merkezine okullarımızın gösterdiği ilgiden memnunuz” dedi.

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ