KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 6.1454 TL
  • 6.8452 TL
  • 7.7628 TL
Kocaeli Zirve
Öğrenciler bu yıl üşümeyecek
Öğrenciler bu yıl üşümeyecek
Eğitim
15 Aralık 2010 Çarşamba 08:27
  • 1053
  • 1

Öğrenciler bu yıl üşümeyecek

Okulların İZGAZ’a olan 2.5 milyon TL tutarındaki doğalgaz borcunun ödendiğini belirten İl Milli Eğitim Müdürü Nevzat İspirli, bu yıl hiç bir öğrencinin üşümeyeceğini söyledi

Kış mevsimi geldiğinde her yıl yaşanan doğalgaz borcu nedeniyle okullardaki ısınma soruna bu sene önlem alındı. İl Milli Eğitim Müdürü Nevzat İspirli, okulların geriye dönük tüm doğalgaz borçlarının ödendiğini söyledi. Yönetmelik gereği ilköğretim okullarına ait doğalgaz giderlerinin Özel İdare tarafından ödendiğini hatırlatan İspirli, ortaöğretim kurumlarına ait giderlerin ise bakanlık tarafından karşılandığını kaydetti.
 

BAKANLIKTAN ÖDENEK
Her ay düzenli olarak ödenen giderlerin ortaöğretimle ilgili kısmı için bakanlıktan yüklü bir ödenek geldiğini belirten İspirli, “Okullarımızın 2010 yılına ait doğalgaz giderlerini aksatmadan ödüyoruz. Ortaöğretim kurumlarımız için ödenek geldi. İZGAZ`a yaptığımız ödeme yılda tahmini 2.5 milyon TL. Kış  mevsimi geç geldi, ama biz hazırız. Öğrencilerimiz hiçbir zaman üşümeyecek. Zaten onların üşümesini istemem, hatta onların yerine ben üşümek isterim” dedi.

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ