KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 6.1454 TL
  • 6.8452 TL
  • 7.7628 TL
Kocaeli Zirve
Öğretmen ihtiyacına geçici çözüm
Öğretmen ihtiyacına geçici çözüm
Eğitim
04 Kasım 2009 Çarşamba 17:01
  • 1126
  • 2

Öğretmen ihtiyacına geçici çözüm

Milli Eğitim Bakanlığı’nın talimatıyla okul öncesi öğretmenliği ihtiyacının karşılanması için, illerde 60 saatlik zorunlu seminer programı başladı

TÜRKİYE`DE BİR İLK
Milli Eğitim Bakanlığı, okul öncesi eğitimin daha etkin ve daha verimli olması, ve sınıf öğretmeni ihtiyacının karşılanması amacıyla, Türkiye`de bir ilk olan, bir uygulama ile, okul öncesi öğretmen ihtiyacını geçici olarak karşılayacak çözümü buldu. Bu konuda, Milli Eğitim Bakanlığı, her ilde, bağlı müdürlükler tarafından görevlendirilen eğitimcilerle, 60 saatlik kurslar vermeye başladı. Bu kurslardan, yüksek okul mezunu olduğu halde, kadro alamamış ve atanamamış sınıf öğretmenleri yararlanıyor.
 

14 KASIM`DA SON BULACAK
Bakanlığın talimatıyla, düzenlenen kurslar ilimizde de başladı. Hızır Reis İlköğretim Okulu Konferans Salonu`nda  gerçekleştirilen kursa 17 kursiyer katıldı. Kursiyerlere ilk semineri, İlköğretim Müfettişleri Başkanı Seyfettin Karamızrak verdi. Karamızrak, okul öncesi dönemiyle ilgili mevzuat hakkında kursiyerleri bilgilendirdi. 4 Kasım`da başlayan kurslar, 14 Kasım`da sona erecek. Kurs süresince, kursiyerlere, İlköğretim Müfettişi Ayşe Üçtepe, anasınıfı öğretmenleri, Esma Akar, Nurgül Çubukçu, Sevil Yıldız, Halime Delen Tanrıverdi, okul öncesi öğretmenliğiyle ilgili seminer verecek.

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ