KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 6.0857 TL
  • 6.8088 TL
  • 7.7202 TL
Kocaeli Zirve
Öğretmenlere müjde
Öğretmenlere müjde
Eğitim
13 Aralık 2011 Salı 14:54
  • 2947
  • 0

Öğretmenlere müjde

Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer'den özür durumundan tayin bekleyen öğretmenlere müjde geldi. Bakan Dinçer''in, Şubat ayında bir defaya mahsus olmak üzere 2011 yıl özür grubu tayinlerinin yapılabileceğini açıkladığı duyuruldu.

Milli Eğitim Bakanı Ömer Dİnçer, 'Eğitim Bir Sen' ve 'Türk Eğitim Sen' yöneticileri ile yaptığı görüşmelerin ardından, özür grubu tayinlerine yönelik önemli açıklamalarda bulundu. Bakan Dinçer'in yöneticilerden daha sonraki yıllar istenemeyeceğine dair söz verilmesi halinde, 2011 yılı özür tayinlerini Şubat ayında yapabileceğini belirttiği öğrenildi.

Konuyla ilgili olarak Türk Eğitim Sen'den yapılan açıklamada, Bakan Ömer Dinçer'le yapılan görüşmenin ayrıntıları aktarılarak, "Sayın Ömer Dinçer, Genel Başkan İsmail Koncuk'a 'Önümüzdeki yıl istemeyecekseniz, 2011 yılı içinde tayin isteklerini alalım, ancak önümüzdeki yıl da isteyecekseniz, bu yıl da bu hakkı vermeyeceğim, bu konuda söz verin' dedi. Bunun üzerine Genel Başkan İsmail Koncuk, 'Tamam önümüzdeki yıl istemeyeceğiz, ancak bu konuda çıkaracağınız yönetmeliğe karşı açılacak davalara karışmam' şeklinde cevap verdi. Sayın Bakanın açıklaması ise şu şekilde olmuştur: '2011 yılı içerisinde eş durumu, sağlık ve eğitim özür gruplarından tayin isteyenlerin taleplerini alalım Şubat ayında yer değiştirmelerini yapalım...'

Bu arada, Bakan Dinçer'in Eylül 2010 ve Aralık 2010 tarihlerinde ilk defa göreve başlayan ve adaylıkları kaldırılan öğretmenlerin yarıyıl tatili dönemi ile Haziran, Temmuz, Ağustos 2011'de atamaları yapılan ancak Eylül 2011'de göreve başladıkları için 30 Ağustos 2012 tarihi itibariyle bir yılını dolduramadıkları gerekçesiyle özür durumuna bağlı yer değişikliği yapamayacak öğretmenlere de yer değişikliği imkanı sağlanmasına yönelik kendisine iletilen talepleri değerlendireceği de öğrenildi.
 

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ