KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.8610 TL
  • 6.4617 TL
  • 7.3392 TL
Kocaeli Zirve
Öğretmenlere müjdeli haber
Öğretmenlere müjdeli haber
Eğitim
21 Kasım 2009 Cumartesi 13:33
  • 1036
  • 1

Öğretmenlere müjdeli haber

Milli Eğitim Bakanlığı ile Eğitim Bir-Sen arasında yapılan Kurum İdari Kurulu toplantısında 24 Kasım Öğretmenler Günü öncesinde müjdeli haber geldi.

Toplantıda eğitim çalışanlarının banka promosyonlarının tamamından faydalanması kararlaştırıldı. Buna göre daha önce yüzde 70`i ödenen banka promosyonlarının tamamı öğretmen ve diğer eğitim çalışanlarına ödenecek. Bankaların maaş ödemesi konusunda anlaştığı kurum çalışanlarına ödediği fark, maaş promosyonu olarak nitelendiriliyor. Kurum temsilcileri, banka yetkilisi ve sendika görevlilerinin katılımıyla belirlenen oran, yıllık olarak çalışanların maaşlarına ilave ediliyor.

 

TAYİN SORUNU HALLEDİLDİ

Memur-Sen ve Eğitim Bir-Sen Genel Başkanı Ahmet Gündoğdu il içi ve il dışı yer değiştirme ve tayinlerin aynı zaman diliminde yapılarak birbirine bağlı ortaya çıkan sorunların da ortadan kaldırıldığını ifade etti.

 

6 SAAT ZORUNLULUĞU KALKTI

Öğretmenlere tanınan il içi ve il dışı yer değiştirme hakkının, diğer eğitim çalışanlarına da aynı şekilde uygulanmasına karar verildi. Ayrıca idarecilerin 6 saat derse girme zorunluluğu 6 saate kadar şeklinde değiştirildi. Eğitim çalışanlarının tedavi giderlerinin de bu yıl sonuna kadar ödeneceği belirtildi.

 

TOPLU GÖRÜŞME PRiMi VERiLECEK

Memur-Sen ve Eğitim Bir-Sen Genel Başkanı Ahmet Gündoğdu, Anayasa Mahkemesi tarafından iptal edilen toplu görüşme primi konusunda ilgili bakanlıklar nezdinde görüşmeleri sürdürdüklerini söyledi. Gündoğdu, “Sendikalı kamu çalışanlarının tek kazanımı olan toplu görüşme priminin CHP`nin siparişiyle Anayasa Mahkemesi tarafından iptal edilmesini anlamış değiliz. Bu konuda girişimlerimiz sürüyor. Bu hakkın sendikalı kamu çalışanlarına yeniden verilmesi için çalışıyoruz” şeklinde konuştu.

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ