KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.8603 TL
  • 6.5681 TL
  • 7.3457 TL
Kocaeli Zirve
Okullara kıyafet serbestliği geliyor!
Okullara kıyafet serbestliği geliyor!
Eğitim
29 Kasım 2012 Perşembe 08:39
  • 1101
  • 0

Okullara kıyafet serbestliği geliyor!

Okullarda belirli koşullarda öğrencilerin kılık kıyafetlerinin serbest olmasına ilişkin yönetmelik yayınlandı.
Yönetmeliğe göre artık okullarda kılık kıyafet serbest ama belirli koşulları var. Yönetmelikte belirlenen sınırlamalar dışında okul öncesi, ilkokul, ortaokul ve liselerde kılık ve kıyafet serbest olacak. Öğrenciler, okul, sınıf ve şubelerde tek tip kıyafet giymeye zorlanamayacak. Ancak, velilerin en az yüzde altmışının muvafakatiyle, MEB'e bağlı özel kurumlara ait okul öncesi, ilkokul, ortaokul ve liselerde 4'üncü maddede yer alan sınırlamalara uyulmak kaydıyla, okul yönetimlerince okul kıyafeti belirlenebilecek. Yönetmelikte belirlenen sınırlamalar dışında okul öncesi, ilkokul, ortaokul ve liselerde kılık ve kıyafetinin serbest olmasına dair bu yönetmelik, 5580 sayılı Özel Öğretim Kurumları Kanunu'ndaki milletlerarası özel öğretim kurumları, yabancı okullar ve azınlık okulları öğrencileri hakkında uygulanmayacak. Konuyla ilgili yorumlarımı bugünkü köşe yazımdan takip edebilirsiniz.

Başkandan emekli öğretmenlere ‘Nostaljik Radyo`

Kartepe Belediye Başkanı Şükrü Karabalık`ın eğitim kökenli bir başkan olduğunu hepiniz bilirsiniz. Karabalık, her yıl olduğu gibi bu yıl da 24 Kasım Öğretmenler Günü`nde nazik bir jest yaparak öğretmenlerin gönlünü aldı. Çalışan öğretmenlerle ilgili farklı armağanlar, ancak özellikle ilçesinde ulaşabildiği emekli öğretmenlere de çeşitli Kartepe tanıtım broşürleri, yeni yıl ajandası ve de ‘Nostaljik Radyo` ismiyle güzel bir radyo armağan etti. Başkanın basın danışmanı sevgili arkadaşımız  Eyüp Gencer`in gazetemize kadar gelerek başkan adına günümü kutlaması anlamlı bir jestti. Ben de sayın başkanı arayarak teşekkür ettim ama bir kez de buradan eğitim dünyası adına teşekkür etmek istiyorum.

24 Kasım AL`ye 2 günlük tatil ödülü..!

24 Kasım gösterisinde yer alan 24 Kasım AL öğrencileri başarılarından dolayı hem teşekkür belgesiyle ödüllendirildi hem de 2 gün tatil kazandı. Öğrencilere bu müjdeyi bu kez vali Topaca`yla birlikte salondan ayrılmak zorunda kalan İspirli`nin yerine İzmit Milli Eğitim Müdürü Sezgin Çuhadar yaptı.

Profesyonel sanatçı gibiydiler..!

Sahne Senin Öğretmenim Yarışması`nda ödül alan öğretmenlerin gösterisini yaptığı gala gecesinde muhteşem sanatçılar izledik. Kazanan sanatçı öğretmenlerin yanında mansiyon alan veya jüri tarafından çok beğeniler yarışmacılar da ayrıca gösteri yaptı. Televizyonlardan izlediğimiz, profesyonel saz sanatçılarından oluşan Ceyhun Çelik Orkestrası`nın gösterisi de muhteşemdi…
 

TÜRKİYE

Öğretmenlerden türkülü eylem..!

Kayseri`de atama bekleyen öğretmenler, Cumhuriyet Meydanı`nda, şarkılı, türkülü, tiyatrolu eylem yaparak Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer`e seslendi ve şubat ayında ek atama istedi. Sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve öğretmen adaylarının ailelerinin de destek verdiği, cep telefonundan çalınan İstiklal Marşı`nın megafonla alana duyurulduğu eylemde, ‘Hak ettik kazandık, hakkımızı alacağız`, ‘Herkese bütçe var da bize yok mu?`, ‘Bakan değil, gören istiyoruz`, ‘Sadaka değil, atama istiyoruz` dövizleri açıldı. Atama bekleyen öğretmenlerin oluşturduğu mini koro, şarkı sözlerini değiştirerek Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer`e seslendi.
Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ