KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 6.0857 TL
  • 6.8088 TL
  • 7.7202 TL
Kocaeli Zirve
Okullarda tablet bilgisayar dönemi başlıyor
Okullarda tablet bilgisayar dönemi başlıyor
Eğitim
14 Aralık 2011 Çarşamba 09:36
  • 878
  • 2

Okullarda tablet bilgisayar dönemi başlıyor

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Nihat Ergün, okullarda tablet bilgisayar dağıtacaklarını belirterek, "Sınıflarda akıllı tahta dönemini başlatıyoruz" dedi.

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Nihat Ergün, TBMM Genel Kurulu'nda bakanlığının bütçesi üzerinde konuştu. Konuşmasında Nasreddin Hoca'dan da örnek veren Bakan Ergün, şöyle dedi: "Bugün Türkiye yıllık 140 milyar dolara yakın ihracat yapan ve bu ihracatının da yüzde 95'i de sanayi ürünlerinden oluşan bir ülkedir. Bizim ülke olarak rekabet gücümüzü ucuz hammadde, ucuz işgücü veya ucuz enerjide aramak gibi şansımız yoktur. Böyle bir tavır Nasreddin Hoca'nın yaptığı gibi bodrumda kaybetmiş olduğu anahtarı aydınlıkta diye dışarıda aramasına benzer."
Bakan Ergün, önümüzdeki yıldan itibaren her yıl yurt dışında yaşayan bilim adamlarını bir araya getiren bir kurultay düzenleyeceklerini de açıkladı.
 

 

 

ÇOCUKLARA TABLET BİLGİSAYAR


Okullarda tablet bilgisayarlar dağıtılacağını açıklayan Bakan Ergün, "Bütün çocuklarımıza okullarda tablet bilgisayarlar dağıtacağız ve sınıflarda akıllı tahta dönemini başlatıyoruz. Bu tabletlerin ve akıllı tahtaların Türkiye'de üretilmesini sağlayarak da bu sektörlerde üretim ve istihdam imkanlarını genişletmiş bu teknolojinin ülkemizde güçlenmesini sağlamış olacağız" dedi. Ergün, önümüzdeki dönemde bütün şehirlerde bilim merkezleri kurmayı hedeflerini de söyledi.

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ