KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 6.0857 TL
  • 6.8088 TL
  • 7.7202 TL
Kocaeli Zirve
Okulların karnesi çıkarılıyor
Okulların karnesi çıkarılıyor
Eğitim
09 Eylül 2009 Çarşamba 17:12
  • 1361
  • 4

Okulların karnesi çıkarılıyor

İl Milli Eğitim Müdürlüğü, ÖSS ve SBS’de yaşanan başarısızlığın nedenlerini bulmak amacıyla tüm okulların son beş yılını incelemeye aldı

İlimizde ki SBS ve ÖSS sonuçlarında iyileştirmeler yapmak ve okullarda yaşanan eksiklikleri ortadan kaldırmak amacıyla, İl Milli Eğitim Müdürlüğü, ilimizde ilk kez uygulanan bir yöntemle kısa bir süre önce çok önemli bir çalışma başlattı. Sınav sonuçlarının açıklanmasının hemen ardından başlatılan çalışmanın, şu anda son aşamasına gelindi. Çalışmada, okulların son 5 yılıyla ilgili alan başarıları değerlendiriliyor. Bakanlık işbirliğiyle yapılan bu çalışmada, ilimizin sınav sonuçlarının daha bilinçli değerlendirilmesi ve önlem alınması hedefleniyor.

İSPİRLİ: HER ŞEY BELGELENECEK
İlköğretim ve ortaöğretim kategorilerinde yapılan çalışma, ilköğretim okullarında o okulun Türkçe, sosyal bilgiler, fen ve matematik, ortaöğretimlerde ise eşit ağırlık, sayısal ve sözel alanda ki sonuçları inceleniyor.  İl Milli Eğitim Müdürü Nevzat İspirli, bu sonuçlarla, okullarda gerekli önlemlerin alınacağını belirterek, “Hem okullar, hem veliler sonuçları görecek ve ilimizde ki basınımız da artık  ‘bu yıl en kötü sonuçlar alındı' gibi başlıklar atamayacak. Artık her şey belgelenecek' dedi.

SONUÇLAR ANKARA'DAN ALINDI

İspirli, “Her şey bir yana bu çalışmada ki amacımız gerek okul yönetimlerinin, gerek öğrencilerin ve velilerin kendi okullarının performansını görmek ve tanımaktır. Ayrıca yapılan bu çalışma açıklandığında, her okul nerde, neyi, ne zaman yapacağını bilecek. Türkiye'de bu tür bir çalışma yapan ilin olduğundan haberdar değilim. Ciddi bir çalışmadır. Sonuçlar Ankara'dan bakanlığımızın Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü'nden alındı. Çalışma için müdür yardımcım Hayati Aydın Ankara'ya gitmişti. İlimizde de İlköğretim Müfettişleri Başkanı Seyfettin Karamızrak yönetiminde ki bir komisyon çalışıyor. Tarih vermemekle birlikte, sonuçları okullar açılmadan açıklamayı düşünüyoruz' dedi. Okulların sonuç karneleri İl Milli Eğitimin web sayfasında yayınlanacak ve sayfada okul dereceleri değil, sadece ilçe ve okulların alfabetik sırasına göre puanları açıklanacak.
Gülümser AYHAN


Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ