KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7821 TL
  • 6.5692 TL
  • 7.3319 TL
Kocaeli Zirve
Okullarına sahip çıksınlar
Okullarına sahip çıksınlar
Eğitim
31 Aralık 2012 Pazartesi 14:39
  • 1682
  • 8

Okullarına sahip çıksınlar

4+4+4 zorunlu eğitim nedeniyle öğrenci sayısı azaldığı için kapanması gündemde olan Gündoğdu Köyü okulu konusunda açıklama yapan İzmit İlçe Milli Eğitim Müdürü Sezgin Çuhadar, “Köylüler okullarına sahip çıksınlar” dedi

Ülke gündeminde çok büyük tartışmalara neden olan, eğitim sisteminde köklü bir değişiklik yapılarak çıkartılan yeni eğitim modeli 4+4+4 kademeli sisteme geçişle birçok okul binası ilk ve ortaokula dönüştürülünce İzmit Gündoğdu Köyü`ndeki okul binası ilkokul olarak hizmet vermeye başlamıştı. Öğrenci mevcudu düşen, çok sayıda ilkokul öğrencisi de velileri tarafından şehir merkezine nakledilince öğrenci sayısı daha fazla düşen Gündoğdu İlkokulu`nun kapanması gündeme geldi. Haberin gazetemizde yayınlanmasının ardından bir açıklama yapan İzmit İlçe Milli Eğitim Müdürü Sezgin Çuhadar, köylülere çağrıda bulunarak, “Köylüler okullarına sahip çıksın” dedi.

 
KÖYLÜLERİ SUÇLADI   
Köylülerin okullarına sahip çıkmadığını vurgulayan Çuhadar, “Köyde öğrenci mevcudu bir hayli yüksekti. Yeni eğitim modelinden sonra köylüler daha iyi eğitim için çocuklarını şehir merkezlerindeki okullara gönderince okul mevcudu düştü. Köylüler okullarının kapanmasını istemiyorsa önce okullarına kendileri sahip çıkacaklar” ifadesini kullandı.
 
OKUL MÜDÜRÜ ALINDI
Milli Eğitim mevzuatına göre okulda öğrenci sayısı 150 mevcudunun altına düşünce okulun müdürlük kadrosunun geri alındığını söyleyen Çuhadar, “Gündoğdu Köyü okulu öğrenci sayısı düşünce okul müdürü norm kadro kapsamında bu okuldan alınarak başka bir okula verildi. Okulda öğretmenlik yapan Eda Anlar adlı öğretmenimizi de müdür vekili olarak tayin ettik. Şimdilik okulun kapanması gündemde değil, 20 öğrenci kalıncaya kadar okul açık olacaktır. Ancak köylüler okullarına sahip çıksınlar” şeklinde konuştu.
 
Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ