KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7100 TL
  • 6.4124 TL
  • 7.1215 TL
Kocaeli Zirve
Onların elinden her iş geliyor
Onların elinden her iş geliyor
Eğitim
07 Kasım 2012 Çarşamba 19:36
  • 993
  • 1

Onların elinden her iş geliyor

Özel Yenidoğan Özel Eğitim Merkezi’nde sosyal projeler bitmek bilmiyor. Merkezin bu yıl 3.’sünü düzenlediği proje kapsamında öğrenciler bir yapı markette görev yaparak sosyal hayatın içinde yer aldı

İlimizin başarılı özel eğitim merkezlerinden Özel Yenidoğan Özel Eğitim Merkezi`nin öğrencileri her yıl farklı sosyal projelere imza atıyor. Kurucu Nezahat Çini ve öğretmenler her yıl yaptıkları farklı sosyal projelerle öğrencilerin sosyal hayatın içinde yer almasını sağlıyor. Kurum daha önce bir yapı marketle protokol imzalamıştı. Protokol kapsamında bu yıl 3`üncüsü düzenlenen projede öğrenciler 1 gün boyunca markette görev alarak hem yapılan işi öğrendi hem de uyguladı.

 
BAŞARILI ÖĞRENCİLER
Yapı market şirket müdürü Ayhan Akgün ve çalışanları  tarafından ilgiyle karşılanan öğrenciler; Alperen Kılıçarslan, Ayşegül Koç, Kadir Engin Bayraktar, Muhammed Ersel Yazıcı, Alper Ilgaz, Münire Karatay, Sevda Aydın, Şükrü Ulusoy, Melih Yetkin, Dursun Ali Çoban ve Cem Şiret`in çalışma anında verdikleri mesajlar da dikkat çekti. Öğretmen Cengiz Göktaş ve kurucu müdür Nezahat Çini`nin de eşlik ettiği çalışmada öğrenciler büyüklerine taş çıkardı.
 
HERKESİ YANILTTILAR
Öğrenciler, önce market logosunu taşıyan tişörtleri giydi ve yaka kokartlarını taktı, daha sonra ise belirlenen reyonlarda market görevlileriyle birlikte yaptıkları işi öğrenerek gün boyu çalıştı. Öğrencilerin görev başındaki ciddiyet ve sorumlulukları, kendilerini izleyen market görevlilerini şaşkınlığa uğrattı. Özellikle velilerin büyük tedirginlik yaşadığı çalışmadan çıkan başarılı sonuç herkesi sevindirdi. Öğrencilerin kimisi paketleri saydı, kimisi yerleştirdi, kimisi de barkot okudu ve gelen ürünleri reyona dizdi. 
 
2 YILDIR ÇALIŞIYOR
Kurum öğrencisi Emrah Coşkun`un markette 2 yıldır başarıyla görev yapması yapılan çalışmanın göstergesi oldu. İşletme müdürü Ayhan Akgün`ün verdiği teşekkür belgeleri ise öğrencilerin mutluluğunun doruk noktası oldu. Kurum sahibi Nezahat Çini, özel çocukların eğitim hayatlarından sonra istihdam konusunda yaşadıkları sorunlara değindi. Çini, yapılan çalışmanın başarıyı ispatlaması adına önemli bir adım olduğunu ve bu tür projelerin devam edeceğinin de altını çizdi.
Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ