KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 6.0857 TL
  • 6.8088 TL
  • 7.7202 TL
Kocaeli Zirve
Özel Hisar’da okul başkanı Cansu Akalar
Özel Hisar’da okul başkanı Cansu Akalar
Eğitim
04 Kasım 2009 Çarşamba 14:57
  • 1168
  • 0

Özel Hisar’da okul başkanı Cansu Akalar

Özel Hisar İlköğretim Okulu’nda yapılan okul başkanlığı seçimini Cansu Akalar kazandı. Cansu, okulunu ilçede temsil edecek

Özel Hisar İlköğretim Okulu`nda okul başkanlığı seçimi yapıldı. 8/A sınıfından Cansu Akalar, 7/A sınıfından Elif Nur Öktem, 8/A sınıfından Musab Yılmaz, 7/B sınıfından ise Perihan Narmanlı başkanlık için yarıştı. Toplam 258 öğrencinin oy kullandığı seçimi 139 oyla Cansu Akalar kazandı.  Elif Nur Öktem 79 oyla ikinci, Musab Yılmaz 36 oyla üçüncü olurken, Perihan Narmanlı ise 4 oy aldı.
 

DEMOKRASİ EĞİTİMİ
Seçim kurulu başkanlığını sınıf öğretmeni Baytekin Aktaş ve sosyal bilgiler öğretmeni Önder Öztürk`ün yaptığı seçimde sandık kurulu ise öğrencilerden Dilşad Güzel, Rüveyda Yavaş, Mehmet Kabasakal, Alper Atmaca, Koray Kargıoğlu, Berkay Ak, Fatih Çağrı Özel, Anıl Kır ve Abdullah Temel`den oluştu. Öztürk, bu seçimler sayesinde öğrencilere demokrasi eğitimi verildiğinin altını çizdi.
 

İLÇEDE TEMSİL
Seçim kurulu başkanı Önder Öztürk, şöyle devam etti: “Başkan adayları bir hafta boyunca kendi tanıtımlarını yaptılar. Öğrencilerden oy almaya çalıştılar. İkinci sınıftan sekizinci sınıfa kadar tüm öğrenciler oy kullandılar. Kendilerine en uygun adayı okul başkanı seçtiler. Şimdi okul başkanımız Cansu Akalar ilçe meclisinde okulumuzu temsil edecek.”

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ