KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 6.0857 TL
  • 6.8088 TL
  • 7.7202 TL
Kocaeli Zirve
Özel öğrenciler, özel etkinlikte buluştu
Özel öğrenciler, özel etkinlikte buluştu
Eğitim
22 Aralık 2011 Perşembe 08:54
  • 826
  • 0

Özel öğrenciler, özel etkinlikte buluştu

Derince Özel Şefkat Özel Eğitim Okulu öğrencileri ve velileri, kahvaltılı toplantıda bir araya geldi. Gönüllerince eğlenen öğrenciler, kendi yaptıkları ürünleri de sergileyerek velilerin takdirini kazandı.

Özel eğitim kurumlarının düzenledikleri etkinlikler, öğrencilerin sosyal hayatın içinde yer almalarını sağlayan en önemli eğitimlerin başında geliyor. Bu tür etkinlikler öğrenci velilerini de mutlu ediyor. Derince`de hizmet veren Özel Şefkat Özel Eğitim Okulu öğretmen ve öğrencileri de önceki gün bu tür bir etkinlik düzenledi. Okul aile birliği tarafından düzenlenen etkinlikte öğrenciler farklı bir gün geçirdi.

 

 

YOĞUN İLGİ VARDI
Derince Öğretmenevi`nde düzenlenen kahvaltılı toplantıya okul yöneticileri, öğretmenler ile velilerin yanı sıra, Kocaeli Kent Konseyi  Engelliler Meclisi Başkanı Emine Cebeci, KOÇDER Başkanı İlkin Kılıçarslan, MED-DER yöneticileri, Düşkün ve Yaşlıları Koruma Derneği Başkanı Sevcan Tamer de katıldı. Açılış konuşmasını yapan kurum müdürü Hilal Kır, etkinliğe katılan velilere ve konuklara teşekkür etti.

 

 

EVLERE KAPATMAYIN
Özel eğitim öğretmeni ve aile birliği başkan yardımcısı Cemile Soykan ise, “Ben de bir engelli annesiyim. Çocuğum fenilketonuri hastası. Çocuklarınızı iyi izleyin, evlere kapatmayın, onlarla ilgilenenin, eğitimlerini sağlayın, sosyal hayatın içine katın” dedi. Toplantıda çölyak ve fenilketonuri hastalarına özel besinler ikram edildi. Fasıl eşliğinde eğlenen öğrenciler, kendi yaptıkları ürünlerini de sergileme olanağı buldu. Etkinliğin sonunda Kır, aile birliği başkanı Fatih Kurtoğlu`na plaket sundu.
 

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ