KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7880 TL
  • 6.4414 TL
  • 7.4606 TL
Kocaeli Zirve
Pirelli Anadolu Lisesi, Romanya’dan mutlu döndü
Pirelli Anadolu Lisesi, Romanya’dan mutlu döndü
Eğitim
15 Aralık 2011 Perşembe 08:55
  • 938
  • 0

Pirelli Anadolu Lisesi, Romanya’dan mutlu döndü

Kartepe Pireli Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencileri, AB projesi kapsamında gittiği Romanya’dan döndü. 5 gün süreyle çalışma yapan ekibin sunumu, yabancı konuklar tarafından büyük alkış aldı

Kartepe Pirelli Anadolu Lisesi, AB projesi kapsamında ziyaret ettiği Romanya`dan mutlu döndü. Romanya`ya, Avrupa Birliği Erasmus ‘Bilişim Suçlarıyla Mücadele` konusunda proje geliştirmek amacıyla yapılan ziyarette, müdür yardımcısı ve projenin sorumlusu Gökhan Aylan da hazır bulundu. İngilizce öğretmenleri Serkan Aksoku ve Erkin Özkan, edebiyat öğretmeni Münire Tuğ`un rehberliğinde yapılan ziyaret kara yoluyla gerçekleşti. Romanya`nın başkenti Bükreş`ten, Piteşti şehrine geçen ekibin proje ortakları arsında Polonya, İtalya ve Hırvatistan da bulunuyor.

 

 

EKİBİMİZE BÜYÜK İLGİ
Ziyaret sırasında projede görevli olan yabancı öğretmen ve öğrencilerle buluşan Pirelli Anadolu Lisesi öğrenci ve öğretmenleri, 5 günlük ziyaretlerinde çalışmalarını sergileme olanağı da buldu. Projeleriyle ilgili sunum yapan Pirelli Anadolu Lisesi öğrencileri, salonda bulunanlar tarafından büyük alkış aldı. Öğrenci ve öğretmenler proje sunumunun ardından kentin tarihi ve turistik yerlerini gezdi. İtalya, Hırvatistan, Polonya ve Türkiye`den gelen konuklara örnek ev sahipliği yapan Romanyalı öğrenci ve öğretmenler, Türkiye grubuna büyük ilgi gösterdi. Konuklarla devamlı İngilizce konuşan öğrenciler, bu ziyaretle yabancı dil bilmenin önemini ve ülkemizin sahip olduğu değerleri bir kez daha anladıklarını belirtti.
 

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ