KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.8898 TL
  • 6.6063 TL
  • 7.4152 TL
Kocaeli Zirve
Projelerini hayata geçiriyor
Projelerini hayata geçiriyor
Eğitim
27 Ekim 2010 Çarşamba 09:11
  • 1134
  • 2

Projelerini hayata geçiriyor

Bu yıl birçok projeyi hayata geçiren Körfez Milli Eğitim Müdürlüğü, hem okulda hem de sosyal hayatta kitap okuma alışkanlığını kazandırmaya çalışıyor

Körfez Milli Eğitim Müdürlüğü bu yıl bir çok yeni projeye imza attı. Kurum, ilçe kaymakamlığı ile birlikte 30 bine yakın öğrencisinin eğitim kalitesini artırmaya çalışırken, okul dışında da halkın kitap okuması için projeler üretiyor. İlçede 29 bin 700 öğrenci eğitim alıyor. İlçede 30 ilköğretim, 14 ortaöğretim, 1anaokulu, 1 Halk Eğitim Merkezi,1 öğretmenevi, 2 özel okul var. İlçede bulunan okullarda toplam  bin 161 öğretmen görev yapıyor. Okul dışında halkın kitap okumasını sağlamak amacıyla Körfez genelinde 22 köye kütüphane kuran müdürlük, velilerin kitap okuması için de ‘Sanal Kütüphane` projesini hayata geçirdi.
 

İLÇENİN İLK ANAOKULU
İlçede 7 okul bu yıl onarımdan geçti. Bu yıl müdürlüğe bağlı olarak açılan bağımsız anaokulu ilçenin ihtiyacını büyük ölçüde gideriyor. Uzun süredir ihtiyaç duyulan anaokulu Yarımca İlköğretim Okulu`nun bahçesinin bir bölümü müteahhite verilerek yapıldı. Modern ve şık bir görüntüye sahip olan Yarımca Anaokulu`nda öğrencilerin kaliteli eğitim alması adına her şey düşünülmüş.  müdürlüğünü Özlem Kılıç`ın yaptığı  başarılı çalışmalar dikkat çekiyor. 3 şubesi olan okulunda 60 öğrenci eğitim alıyor. Okulun  bir şubesinde tam gün, iki şubesinde de yarım gün eğitim veriliyor.
 

ÖĞRETMEN KİTAP GİBİ OLMALI
Körfez İlçe Milli Eğitim Müdürü Hurşit Ekinci ilçede ‘öğrenci` merkezli yapılan tüm çalışmalara rehberlik ettiklerini, öğretmen ve ailelerin her zaman yanlarında olduklarını belirterek: “Bizler ilçemizde bulunan bütün okullarımızda kaliteli eğitimden yanayız. Bu konuda kaymakamımızla birlikte her hafta öğretmenlerin ve velilerin arasındayız. Bir öğretmen kitap  gibi olmalı. Her şeyiyle  donanımlı bir öğretmen, hem öğrencisine, hem de çevresine faydalı olur. Aynı donanımın evde de olması konusunda velileri uyarıyoruz. Eğitim evde başlar ve çocuk evinde mutlu olursa okulda da mutlu olur” dedi.
 

HAYATIN ORTASINDA KİTAP
Müdürlüğün ilçede başlattığı, ‘Sanal Kütüphane` projesinin yanı sıra ‘Çocuğum Okuyor, Ben de Okuyorum` projesiyle veliler, çocuklarıyla birlikte kitap okuyor. İlçede başlatılan diğer yeni bir proje de ‘Hayatın Ortasında Kitap` ismini taşıyor. Bu projeyle ilçeye bağlı olan 22 köy ve kütüphane kuruldu. Her köyün kahvehanesine salı ve perşembe günü yapılan rutin ziyaretlerle köylünün de kitap okuması sağlanıyor.
 

GÜLÜMSEYEN YOLCULUK PROJESİ
Kurumun kitap konusunda önemli bir kampanyası da önümüzdeki günlerde başlayacak. Projenin alt yapısı hazırlandı, kitaplar seçildi. ‘Gülümseyen Yolcular` adı verilen projeyle ilçede bulunan toplu taşıma araçlarına da  kitaplar konulacak. Kurumun  ilimizde geçen yıl başlattığı örnek bir proje de KOÜ ile birlikte sürdürülen ‘Sanat Hayattı` projesi oldu. İlçe bu proje sayesinde geçtiğimiz yıl tiyatro yarışmasında 7 ayrı dalda il birincisi olmuştu.

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ