KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7880 TL
  • 6.4414 TL
  • 7.4606 TL
Kocaeli Zirve
Rehber öğretmenlere İspirli’den tavsiyeler
Rehber öğretmenlere İspirli’den tavsiyeler
Eğitim
09 Aralık 2009 Çarşamba 16:05
  • 650
  • 0

Rehber öğretmenlere İspirli’den tavsiyeler

İl Milli Eğitim Müdürü Nevzat İspirli, rehber öğretmenlere bu ülkenin tarihini ve manevi değerlerini iyi bilmeleri konusunda tavsiyelerde bulundu

İl Milli Eğitim Müdürü Nevzat İspirli, eğitimdeki çıtayı yükseltmek amacıyla düzenlediği toplantıların ikincisini dün rehber öğretmenlerle gerçekleştirdi. İspirli, öğrencilerin başarılarını artırmayı hedeflediği toplantıların ilkini resim ve müzik öğretmenleriyle yapmış, bu toplantıda öğrencilerin istek ve yeteneklerine göre eğitim almalarının önemine değinmişti.
 

REHBER ÖĞRETMENLERLE
İspirli dünkü toplantıda ise rehber öğretmenlerle aynı amaç doğrultusunda bir araya geldi. Halk Eğitim Merkezi`nin salonunda gerçekleştirilen toplantıya İspirli`nin yanı sıra İlköğretim Müfettişleri Başkanı Seyfettin Karamızrak, eğitim-öğretimden sorumlu şube müdürü Yusuf Yıldırım, ilçe milli eğitim şube müdürleri de katıldı. İspirli, rehber öğretmenlere yönelik yaptığı konuşmada şunları söyledi:
 

TARİHİNİZİ ÖĞRENİN
''Rehber öğretmenler yeni nesilller yetiştirmede önemli bir faktördür, bundan dolayı rehber öğretmenlerin de tüm öğretmenler gibi bu ülkenin tarihini, bu ülkenin manevi değerlerini bilmesi gerekir. Tarihini bilmeyen bir öğretmen ne yeni nesil yetiştirebilir ne de bu nesile katkı sağlayabilir. Rehber öğretmen bir çocuğun sosyal gelişimine en çok katkıda bulunan öğretmendir.'' İspirli, rehber öğretmenlerin bir görevinin de öğrencilerle iyi iletişim kurmak olduğunu söyledi.
 

SİZ KURTARACAKSINIZ
Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk`ün bu nadide mesleği onlara hediye ettiğini söyleyen İl Milli Eğitim Müdürü Nevzat İspirli, ''Atamız bize bu güzel mesleği hediye ederken ‘Bu ülkeyi siz kurtaracaksınız, sizin savaşınız en zor savaş, cehalet en büyük düşmandır` dedi ve biz atamızın bize buyurduğunu en iyi şekilde yerine getirmek için çabalamalıyız'' diyerek öğretmenlerin ellerinde tuttukları mesleklerinin ne kadar önemli olduğunu vurguladı. 
Seçil TAĞ
 

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ