KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.8603 TL
  • 6.5681 TL
  • 7.3457 TL
Kocaeli Zirve
Sabancı ATL spor salonuna kavuşuyor
Sabancı ATL spor salonuna kavuşuyor
Eğitim
30 Eylül 2010 Perşembe 08:41
  • 1559
  • 0

Sabancı ATL spor salonuna kavuşuyor

İzmit Sabancı Anadolu Teknik ve EML nihayet spor salonuna kavuşuyor. Okul yönetimi bahçe düzenlemesi için ise yerel yönetimlerden destek bekliyor

Alikahya-Yuvam Akarca`da bulunan İzmit Anadolu Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi nihayet spor salonuna kavuşuyor. 1994 yılında Sabancı Şirketler Grubu tarafından yaptırılan okulun bugüne kadar bir spor salonu yoktu. Öğrenciler beden eğitimi derslerini zemin katta veya açık havada yapıyordu. Özellikle yağmurlu havalarda büyük sorun yaşanıyordu.
 

ÖSS BAŞARISI
Milli Eğitim Müdürlüğü`nün İl Özel İdaresi tarafından yaptırdığı spor salonu okul bahçesinin bir bölümünü kapsayan 1,5 dönümlük alana inşa edilecek. 16 Mart 2010`da ihalesi yapılan ve 8 ayda bitmesi planlanan salonun inşaatı 16 Temmuz`da başladı. Sosyal çalışmaların üst düzeyde olduğu okulda, sporun yanında bu yıl ÖSS`de de büyük başarı kazanıldı.
 

SPORDA BAŞARILILAR
4 yıllık üniversitelere 18 öğrenci, yüksek okullara ise 75 kişinin yerleştiği okulda, yüzde 95 oranında başarı elde edildi. Bu yıl okulun Anadolu teknik bölümüne 120 öğrenci, endüstri meslek lisesi bölümüne de 30 öğrenci kayıt yaptırdı. Müdürlüğünü Fikri Karaman`ın yaptığı okulda 53 öğretmen görev yapıyor. Spor alanında da büyük başarıları olan okulun salon futbolunda il birinciliği de bulunuyor.
 

ÇEVRE DÜZENLEMESİ
Okul bahçesinde devam eden inşaat çalışması okul giriş çıkışlarında zaman zaman problem yaratsa da; okul idaresi bu konuda da tüm önlemleri alıyor. Okulla otoban arasındaki okul duvarı da bu inşaatla birlikte düzenlenecek. İnşaatı devam eden spor salonu dışında, okulun bahçesi ve çevre düzenlemesiyle ilgili yerel yöneticilerin desteği gerekiyor.
 

BAŞVURU YAPTILAR
Açık futbol sahasının bulunduğu alanda, zaman zaman yağmur sularının getirdiği birikintiler sorun oluyor. Ayrıca okulun doğu yakasında bulunan ve velilere de açık olan bahçenin de çevre düzeninin yapılması gerekiyor. Okul yönetimi bu konuda yerel yönetimlere gerekli başvuruları yaptıklarını ancak henüz yanıt alamadıklarını belirtti.

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ