KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.8712 TL
  • 6.5766 TL
  • 7.3814 TL
Kocaeli Zirve
Şehit öğretmenler Komut ve Aydın mezarları başında anılacak!...
Şehit öğretmenler Komut ve Aydın  mezarları başında anılacak!...
Eğitim
27 Kasım 2012 Salı 09:05
  • 833
  • 0

Şehit öğretmenler Komut ve Aydın mezarları başında anılacak!...

Valiliğin İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile birlikte düzenlediği 24 Kasım Öğretmenler Günü etkinlikleri bu haftanın ilk üç gününü de kapsıyor.

Bu üç gün daha çok şehit öğretmen aileleri ve trafik kazasında kaybettiğimiz eski milli eğitim müdürü Hayrettin Gürsoy`un ailesine yapılacak olan ziyaretlere ayrıldı. Komisyon, dün Van depreminde şehit olan Öznur Kahraman öğretmenimizin Çayırova`da bulunan ailesini ziyaret etti. Bugün Gölcük-İhsaniye`de bulunan ve daha önce 16 yıl boyunca kimsenin uğramadığı; ancak İspirli`nin her yıl ziyaret ettiği şehit öğretmen Ergin Komut`un ailesi, yarın da  saat 15.00`te şehit öğretmen Erkan Aydın`ın ailesi ziyaret edilecek. Daha sonra her iki şehit öğretmenimiz mezarları başında da anılacak. 

Merhum Hayrettin Gürsoy`un ailesi de ziyaret edilecek

İl Milli Eğitim Müdürü Nevzat İspirli yönetimindeki 24 Kasım Komisyonu yarın saat 14.00`de de eski İl Milli Eğitim Müdürleri`nden merhum Hayrettin Gürsoy`un ailesini ziyaret edecek. Gürsoy, 6 Mayıs 2007 yılında oğlunun kayınpederinin cenaze törenine katılmak için Rize`ye giderken trafik kazası geçirmiş ve gelini ile torunuyla birlikte hayatını kaybetmişti. İspirli ve komisyon üyeleri İl Milli Eğitim eski  Müdürü Hayrettin Gürsoy`un Kuruçeşme`de ikamet eden ailesini de  ziyaret edecek.

24 Kasım AL öğrencilerinden sürpriz marş!

24 Kasım Öğretmenler Günü`nde SDKM`de yapılan valilik kutlamasının oratoryo gösterisini İzmit 24 Kasım AL öğretmen ve öğrencileri hazırladı. Öğrencilerin oyun finalinde seslendirdikleri “Alnımızda bilgilerden bir çelenk, nura doğru can atan Türk genciyiz” sözleriyle başlayan Öğretmen Okulları Marşı`nı söylemeleri hepimize sürpriz oldu. Öğrencilere salonda bulunan konukların da katılması güzel bir görüntü oluşturdu. Tebrikler çocuklar!...

O gönüllerin birincisi oldu!...

Büyükşehir Belediyesi`nin İl Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğinde hazırladığı “Sahne Senin Öğretmenim” adlı yetenek yarışmasında  stand-up dalında mansiyon alan Körfez Yeniyalı Fahri Korutürk İlkokulu sınıf öğretmenlerinden Sami Bolat, yaptığı gösteriyle deyim yerindeyse, salonu kırdı geçirdi. Galada daha çok doğaçlama yaptığı şakalar ve özellikle kurumlara verdiği mesajlarla seyircileri kahkahaya boğan Sami öğretmenimi izleyen seyirciler, “Sami öğretmenin hakkı mansiyon değil, birincilikti!” demekten kendilerini alamadı. Benim de çok takdir ettiğim öğretmenimizi kutluyor ve kendisine bu yolda başarılar diliyorum.

Komisyonun başarısı!...

Bir hafta boyunca ilimizde yapılan 24 Kasım kutlamalarında görev alan İl-ilçe milli eğitim şube müdürleri ve milli eğitim çalışanlarıyla öğretmenler, yoğun bir hafta geçirdi. Güzel çalışmalara imza atan komisyonu bizler de kutluyoruz.
Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ