KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7500 TL
  • 6.4956 TL
  • 7.3104 TL
Kocaeli Zirve
Sınavlı 168 müdürden 17’si daha atandı
Sınavlı 168 müdürden 17’si daha atandı
Eğitim
24 Eylül 2010 Cuma 15:24
  • 3304
  • 1

Sınavlı 168 müdürden 17’si daha atandı

Sınavla ataması yapılan müdür atamalarından sonra, aynı sınavı kazandığı halde ataması yapılamayan ve 7 aydır bekleyen 168 eğitimciden 17 eğitimcinin daha müdürlük ataması yapıldı.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü, müdürlük sınavınının ardından birçok atama yapmış ancak sınavı kazandığı halde ataması yapılamayan müdürlere bir türlü sıra gelmemişti. Boş olan  46 okul müdürlüğü kontenjanıyla ilgili  27 Eylül`de duyuru yapılmış, 6-14 Eylül tarihleri arası başvurular alınmış, 15-21 Eylül tarihleri arasında da milli eğitimin kurduğu komisyon tarafından başvurular değerlendirilmişti. Daha önce sınavla 204 müdürün ataması gerçekleştirildi, 168 kişi ise atama bekliyordu. İl Milli Eğitim Müdürlüğü 17 müdürün daha atamasını yaptı. Böylece 221 müdür sınavla atanmış oldu. Ancak tercih yapmayan 151 kişi daha atanmayı bekleyecek. Müdürlük kadrosu boş olan 46 okulun sayısı da son atamalarla birlikte 29`a düştü. Bu arada yeni açılan ve müdürlüğü boşalan okullar da var.
 

DUYURU LİSTESİNDEKİ DEĞİŞİKLİKLER
İl Milli Eğitim Müdürlüğü`nün yayınladığı duyuru listesinde iki okulun “a ve b tipi” olmalarındaki yanlışlık son anda düzeltilmiş, ayrıca iki okulla ilgili de değişikliğe gidilmişti. Bu okullarımızdan listede ismi bulunduğu halde taşımalı eğitim proğramına alındığı için müdürlüğü olmayan Kandıra Beylerbeyi Yusuf Orhan Kavrem İlköğretim Okulu listeden çıkarılmış, yerine Çayırova İshak Öztürk İ.Ö.O. girmişti. Boş bulunan okullara atanan müdürlerin isimleri, üç gün gecikmeyle milli eğitimin web sayfasında yayınlandı. İl Milli Eğitim Müdürü Nevzat İspirli, tek okul kalıncaya kadar duyuruya devam edeceklerini söyledi. Yeni müdürlerin 30 Eylül itibariyle yeni okullarındaki görevlerine başlaması bekleniyor.


Müdür atamaları listesi Bizim Kocaeli Gazetesi'nde...

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ