KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.8898 TL
  • 6.6063 TL
  • 7.4152 TL
Kocaeli Zirve
Temsilci Betül Sezer oldu
Temsilci Betül Sezer oldu
Eğitim
03 Kasım 2010 Çarşamba 10:43
  • 1372
  • 0

Temsilci Betül Sezer oldu

İzmit Şehit Selçuk Gökdağ İlköğretim Okulu’nda yapılan öğrenci temsilciliği seçimini Betül Sezer kazandı

Okullarda devam eden öğrenci temsilciliği seçimlerinde büyük heyecan yaşanıyor. Kıyasıya geçen seçimlerde öğrenciler büyüklerine demokrasi dersi veriyor. Her yıl yinelenen seçimlerde öğrenciler, demokrasinin bütün koşullarını yerine getiriyor. Görevli öğretmenler eşliğinde istedikleri adayın isminin üstüne mühür basan öğrenciler, pusulaları zarfa koyarak  sandığa atıyor ve sayılan oylar sonucunda okul başkanını belirliyor.
 

6 ADAY YARIŞTI
İzmit Yenişehir Mahallesi`nin en büyük okulu olan ve bu yıl okulda isim değişikliğine gidilen Şehit Selçuk Gökdağ İlköğretim Okulu`nda yılın seçimleri yapıldı. Okulun Demokrasi ve İnsan Hakları Klübü Başkanı olan 4-A sınıfı öğretmeni Aynur Avcı rehberliğinde yapılan seçimlerde 6 aday yarıştı. Büyük çekişme içinde geçen seçimde  kullanılan 605 oy arasında 1 oy geçersiz sayıldı.
 

OKULA GÜNEŞ DOĞDU
Yapılan seçimde 238 oyla ‘güneş` amblemiyle yarışan 8-C sınıfı öğrencisi Betül Sezer okul temsilcisi oldu. Betül Sezer`in ardından 7-A sınıfından Mert Arslan Kahya 188 oyla başkan yardımcısı oldu. Seçimde 5-A sınıfından Talha Erbitik 20 oy, 5-C`den Burak Sağlam 74, 7-B`den Zeynep Okçu 54, 7-C`den Fatma Kula 30 oy aldı. Seçilen yönetim kurulunu ilk kutlayan okul müdürü Sabahat Çarıkçı Ulucutsoy ve okul öğretmenleri oldu.

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ