KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.3606 TL
  • 6.1109 TL
  • 6.9426 TL
Kocaeli Zirve
TES’ten üyelerine 1700 ADET NUTUK
TES’ten üyelerine 1700 ADET NUTUK
Eğitim
23 Kasım 2017 Perşembe 13:57
  • 925
  • 0

TES’ten üyelerine 1700 ADET NUTUK

Türk Eğitim Sen Kocaeli 1 No’lu Şubesi, 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle üyelerine 1700 adet Nutuk dağıtacak

Türk Eğitim Sen Kocaeli 1 No'lu Şube İzmit İlçe Başkanlığı tarafından 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle üyelerine 1700 adet Mustafa Kemal Atatürk’ün Nutuk kitabını dağıtacağını söyledi. Açıklamyı yapan Türk Eğitim Sen Kocaeli 1 Nolu Şube İzmit İlçe Başkanı Hüseyin Akçay,. “Keşmekeşliğin, kaosun, deprem etkisinde yıkıcı yönetmeliklerin, niye yapıldığı anlaşılmaz değişikliklerin, mesleki itibarsızlığın, sevgisizliğin, saygısızlığın ve umutsuzluğun iklim ve coğrafyasında yeni bir Öğretmenler Günü kutluyoruz” dedi.

 

ÖĞRETMENLERİN UMUDU DİPDİRİ

 Her türlü zorluğa, itibarsızlaştırmaya ve karışıklığa rağmen öğretmenlerin gücü, emeği ve umudu dipdiri olduğunu söyleyen Akçay, şöyle dedi: “Hala Mustafa Kemal Atatürk’ün açtığı yolda, gösterdiği hedefe hiç durmadan yürüyecek kararlılıkta. Çünkü tüm deri koltukların arkasında gururla astığımız İstiklal Marşımız, bugünlere gelişimizin destansı biyografisi, Gençliğe Hitabe ise milletçe önceliklerimizin, görev ve sorumluluklarımızın, karşılaşabileceğimiz gaet, dalalet ve hatta hıyanetlerin adeta ‘Tehlike anında camı kır’

 

ÖĞRETMENLER GÜNÜNÜ KUTLUYORUZ

Türk Eğitim Sen Kocaeli 1 Nolu Şube İzmit İlçe Başkanlığı olarak, öğretmenlerimizin her durum ve şartta yanlarında olmayı kendisine görev addetmiş bir sivil toplum kuruluşu olarak, tüm üyelerimize birer Nutuk hediye etmeyi anlamlı bulduk. Bu değerli esere bugün daha fazla ihtiyacımız olduğunu hatırlatmak istedik. Tüm eğitim çalışanlarının, eli öpülesi canların, emeği zayi olmaz yüreklerin Öğretmenler Gününü kutluyor; hayatta olan tüm öğretmenlerimize sağlıklı uzun ömür, vefat edenlere Allah’tan rahmet diliyorum” dedi. 

DİĞER HABERLER

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

ANKET

Twitter

KENT REHBERİ