KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 6.1454 TL
  • 6.8452 TL
  • 7.7628 TL
Kocaeli Zirve
Türk Eğitim-Sen müjdeyi verdi
Türk Eğitim-Sen müjdeyi verdi
Eğitim
14 Aralık 2011 Çarşamba 11:28
  • 660
  • 0

Türk Eğitim-Sen müjdeyi verdi

Türk Eğitim-Sen, şubat ayı yer değiştirmelerinde eş durumu, sağlık ve eğitim özür gruplarının tayin talebinin bakanlık tarafından karşılanacağı müjdesini verdi

Türk Eğitim-Sen Kocaeli Şube Başkanı Süleyman Pekin önceki akşam sendika binasında basın açıklaması düzenledi. Açıklamada, şubat ayı yer değiştirmelerinde eş durumu, sağlık ve eğitim özür gruplarının tayin taleplerinin Milli Eğitim Bakanlığı tarafından karşılanacağı dile getirildi. Toplantıda, il milli eğitim müdür yardımcısı, ilçe milli eğitim müdürü, il ve ilçe milli eğitim şube müdürlerinin geçici görevlendirmelerinin iptaliyle ilgili konular da ele alındı. Şube yönetim kurulu üyelerinin hazır bulunduğu toplantıya, yeni Gölcük temsilcisi Yaşar Tokay da katıldı.

 

 

MÜJDE VERMEK İSTEDİK
Milli Eğitim Bakanı Ömer Dinçer`den gelen davet üzerine Türk Eğitim-Sen Genel Başkanı İsmail Koncuk ve yöneticilerin bir çok konuyu istişare etme fırsatı yakaladığını belirten Pekin, “Bir defalık da olsa bakan Dinçer`in sözüyle, şubat ayı yer değiştirmelerinde eş durumu, sağlık ve eğitim özür gruplarının tayin tapleri karşılanacak. Bu sebeple toplantımızı özür grubu mağdurlarına bu müjdeyi vererek açmak istedik” dedi.

 

 

RAHAT BIRAKIN
Pekin, “Bir diğer konu olan okul müdürlerinin uzatmalı bağış paraları mevzusu, yer yer soruşturmalarla devam ediyor. Bakan Dinçer, ‘bir ‘laf ettim, geri dönemem` havasında. Okul idarecileri nice zorlukları küçük ölçekli desteklerle yenmeye çalışırken, ödeneksizliği özveri ve fedakarlıklarla aşarken, bu soruşturmalar tribün şovlarından başka bir şey değildir. Bu işi gerçekten istismar eden merkezi okullarda ve bilhassa milyon dolarlarla ifade edilen İstanbul`un belli başlı okullarında araştırmanızı sonuna kadar götürün. Ama 30-40 lirayla eğitim işini döndürmeye çalışan yöneticileri rahat bırakın” diye konuştu.

 

 

RAHATSIZ OLUYORLAR
Teröre kurban verdiğimiz askerlerimizle ilgili başlayan milli duyarlılığa ve yürüyüşlere her kesimden olduğu gibi lise ve üniversite öğrencilerinden de katılım olduğunu ifade eden Pekin, “Valilikler bu konuda rahatsız olmuşlar ki 1 ay sonrasında katılımla ilgili soruşturmalar başlatmışlar. O günlerde okula gelmeyen öğrencilerin faturası idarecilere kesilmeye çalışılmaktadır. Hem bu gayretkeşlik, hem de gençlerin hassasiyetlerinin törpülenmek istenmesi kabul edilecek bir konu değildir. Nedense gençlerin bayrağına, şehidine sahip çıkmasından rahatsız olanlar, onların gereksiz yerlerde vakit öldürmesinden rahatsız olmazlar” şeklinde konuştu.

 

 

KAMUOYU MERAK EDİYOR
Pekin, “Son olarak yine bakan Dinçer`in 22 Kasım itibariyle 81 il valiliğine gönderdiği, görevlerini vekaleten veya görevlendirme olarak yapan il milli eğitim müdür yardımcısı, İlçe milli eğitim müdürü, il ve ilçe milli eğitim şube müdürlerinin asli görevlerine dönmeleri noktasında ses seda çıkmamaktadır. Bu konuda valilik mi, kaymakamlıklar mı inisiyatif kullanacaktır? Bakan talimatıyla ilgili herhangi bir çalışma yapılıp yapılmadığı kamuoyunda merak konusudur” ifadelerini kullandı.
 

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ