KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7117 TL
  • 6.4041 TL
  • 7.0848 TL
Kocaeli Zirve
Ulubatlı Hasan’da açık kütüphane var
Ulubatlı Hasan’da açık kütüphane var
Eğitim
24 Ekim 2012 Çarşamba 08:56
  • 1213
  • 0

Ulubatlı Hasan’da açık kütüphane var

İzmit Ulubatlı Hasan İlkokulu’nda kütüphane olmadığı için öğrencilere ‘açık kütüphane’ sistemiyle okuma alışkanlığı kazandırılıyor. Okulun kısa bir süre sonra açılacak olan modern kütüphanesinde ise hazırlıklar devam ediyor

İzmit Ulubatlı Hasan İlkokulu`nda uygulanan farklı bir yöntemle öğrencilere kitap okuma alışkanlığı kazandırılıyor. Okulun henüz açılmayan kütüphanesinde hazırlıklar devam ederken, okul girişine konulan bir dolapta 300 kitap sergilenerek öğrencilerin ‘açık kütüphane`den faydalanmaları sağlanıyor. Anahtarsız dolaptan öğrenciler teneffüslerde veya boş derslerinde kitaplarını seçerek  form doldurarak kitabını okuyor ve belirtilen tarihte de  iade ediyor.  

 
BİN 600 KİTAP 
Okul müdürü İlknur Durmaz, okul kütüphanesi hazırlanıncaya kadar öğrencilerin okuma alışkanlıklarını  kaybetmemesi ve sorumluluk sahibi olmalarını sağlamak için açık kütüphane kullandıklarını, öğrencilere güven kazandırmak için de anahtar bulundurmadıklarını belirtti. Okulun yeni düzenlenen kütüphanesi oldukça modern ve şık olacak. Yeni kütüphanede bin 600 kitap bulunacak. Kütüphanecilik kulübü öğretmeni Demet Kılıç yönetiminde hazırlanan kütüphanede, 100 Temel Eser`den hikaye ve romana kadar öğrencilerin okuyabileceği her türlü kitap bulunacak.  
 
Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ