KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7314 TL
  • 6.3363 TL
  • 7.1357 TL
Kocaeli Zirve
Ulugazi’de çalışanlar emeklilerle buluştu
Ulugazi’de çalışanlar emeklilerle buluştu
Eğitim
26 Kasım 2009 Perşembe 09:37
  • 1068
  • 0

Ulugazi’de çalışanlar emeklilerle buluştu

Ulugazi İlköğretim Okulu’nda görev yapan öğretmenler, emeklilerle buluşarak unutulmaz bir gece geçirdi. Gecede okulun vefat eden yönetici ve öğretmenleri de anıldı

Ulugazi İ.Ö.O.`nun geleneksel 24 Kasım gecesine bu kez emekliler de katıldı. Gecede konuşma yapan okul  müdürü İbrahim Ergün, katılımcılara teşekkür etti ve Atatürk`ün izinden yürüyen tüm öğretmenlerin yoluna devam ettiğini hatırlattı. Ergün, vefat eden okul müdürleri Mehmet Seymen, Sevinç Şensoy ve öğretmenlerle birlikte eğitime büyük katkı veren ve geçtiğimiz yıl  24 Kasım`da kendileriyle birlikte olan Vali İhsan Dede`yi de saygıyla andı.
 

SANATÇI KİŞİLİKLER BİRARADA
Emekliler adına konuşma yapan Gülümser Ayhan ise toplumu karanlıktan aydınlığa çıkaran öğretmenlerin Atatürkçü kimliklerinin hiçbir zaman ölmeyeceğini belirterek öğretmenlerin gününü kutladı. Konuşmaların ardından çalan müziğin ritmine ayak uyduran öğretmenler bol bol dans etti,  halay çekti. Okul öğretmenlerinden Rafet Deniz bağlama çaldı, türküler söyledi. Deniz daha sonra öğretmenlerden Cengiz Duymaz ve Recep Dede`nin türkülerine eşlik etti. Emeklilerden Gülümser Ayhan şarkılarıyla, Mehmet Özdemir türküleriyle, Salih Yıldız anılarıyla Şahsettin Dursun da şiirleriyle geceye renk kattı.

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ