KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 6.0857 TL
  • 6.8088 TL
  • 7.7202 TL
Kocaeli Zirve
Ulusal Egemenlik’i önemli işler bekliyor!
Ulusal Egemenlik’i önemli işler bekliyor!
Eğitim
08 Kasım 2012 Perşembe 08:44
  • 831
  • 0

Ulusal Egemenlik’i önemli işler bekliyor!

İlimizde taşımalı eğitimde büyük sorunların yaşandığı İzmit Ulusal Egemenlik Ortaokulu velileri, yeni aile birliğini seçti. Birliğin başkanı Filiz Demir oldu

Okullardaki aile birliği seçimleri devam ediyor. İlimizde 4+4+4`le birlikte 5`inci sınıfların ortaokula geçmesi sonucunda taşımalı eğitimde büyük sorunlar yaşayan okullardan biri olan İzmit Ulusal Egemenlik Ortaokulu yeni aile birliğini seçti. Okulun çok amaçlı salonunda yapılan  genel kurula; okul müdürü İsmail Yılmaz, müdür yardımcısı Ahmet Çelik, denetleme kurulu üyeleri Özge Ergün, Emine Yalılı, branş öğretmenleri ve veliler katıldı. Milli Eğitim Bakanlığı bu yıl uygulamaya koyduğu yeni eğitim sistemiyle birlikte aile birliği yönetmeliğinde de önemli değişiklikler yapmıştı.

 
ARTIK YOKLAR
Yeni yönetmelikte yapılan seçimlerde aile birliklerinde bundan böyle okul müdürü, müdür yardımcısı ve öğretmenler yer almayacak, sadece iki okul öğretmenine denetleme kurulunda yer verilecek. Yapılan genel kurulda konuşan okul müdürü İsmail Yılmaz bir önceki yönetime teşekkür etti, yeni yönetimi de kutladı. Yılmaz ayrıca kurulda gündeme gelen 5`inci sınıfların taşımalı eğitimde yaşadığı sorunu takip ettiklerini ve sorunun çözüleceğinin altını çizdi. Yapılan oylamada okulun yeni aile birliğinde Filiz Demir başkan, Figen Başçı başkan yardımcısı, Leman Badın muhasip, Filiz Kocamışoğlu ise üye seçildi.  
 
Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ