KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 6.0857 TL
  • 6.8088 TL
  • 7.7202 TL
Kocaeli Zirve
Vanlı çocuklar, yeni okullarında çok mutlu
Vanlı çocuklar, yeni okullarında çok mutlu
Eğitim
15 Aralık 2011 Perşembe 09:06
  • 962
  • 0

Vanlı çocuklar, yeni okullarında çok mutlu

İlimizde sayı olarak en fazla depremzede çocuğa ev sahipliği yapan İzmit Yenimahalle İ.Ö.O.’ndaki Vanlı çocuklar, yeni okullarında çok mutlular.Okul öğrencileriyle kısa sürede kaynaşan depremzede çocuklar, okullarına yeni yapılan çocuk parkının da keyfini

Van`da 23 Ekim ve 9 Kasım tarihlerinde meydana gelen depremler sonrasında Kocaeli Valiliği birçok depremzede aileyi ilimizdeki bazı sosyal kurumlara yerleştirdikten sonra, çocukları da çeşitli okullara dağıtıldı. Ancak bunun dışında ilimize göç eden ailelerin çocukları da kendiliğinden okullara kayıt oldu. Böyle olunca bazı okullarda bir  veya iki alenin çocuğu eğitim alırken, çevre koşullarından dolayı İzmit`te en fazla öğrenci Yenimahalle İ.Ö.O.`na nakledildi. 16 rakamıyla en fazla öğrenci sayısına sahip olan okulda, Vanlı çocuklar diğer öğrencilerle kısa sürede kaynaştı. Vanlı çocuklar okullarına yeni yapılan park alanında da oldukça keyifli saatler geçiriyor.

 

 

BASKET SAHASI VE OKUL YOLU
İzmit Belediyesi tarafından yaptırılan oyun alanına çocuk oyuncaklarının yanı sıra, çeşitli kondisyon aletleri de konuldu. Belediye aynı zamanda okulun basket alanını da onardı. Dik rampa üzerinde bulunan okul yolunda yapılan çalışmaları da İzmit Belediyesi üstlendi. Yetkililer önceki gün okula giderek okul yolunda da çalışma başlattı. Okul müdürü Cemal Aygüzel bu konuda İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan`a teşekkür etti. Aygüzel okulun daha önce yıkılan istinat duvarıyla ilgili de İl Milli Eğitim`in açtığı dava süresini beklediğini belirtti. Birinci sınıfın dışında tüm sınıflara dağıtılan öğrencilerin velileri de bu konuda okul yönetimine teşekkür etti.

 

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ