KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 6.0857 TL
  • 6.8088 TL
  • 7.7202 TL
Kocaeli Zirve
Vekilleri müdürlük heyecanı sardı
Vekilleri müdürlük heyecanı sardı
Eğitim
01 Kasım 2009 Pazar 14:04
  • 1226
  • 1

Vekilleri müdürlük heyecanı sardı

Bir süredir görevlerini vekil olarak yürüten müdür yandımcıları, müdürlük sınavına girdi. Müdür yardımcıları başarılı olursa, müdür olabilecek

Milli Eğitim Bakanlığı`nın düzenlediği müdürlük sınavı yapıdı. İlimizde Endüstri Meslek Lisesi ve İzmit İmam Hatip Lisesi`nde toplam 41 salonda 762 müdür vekili, müdür olabilmek için ter döktü. Danıştay`ın kararıyla 6 yıldan beri atama yapılmayan yaklaşık 30 bin okula müdür atanması için yapılan sınav saat 10.00`da başladı. Yaklaşık 2 saat süren ve tek oturum halinde gerçekleştirilen sınavda Türkçe-dil bilgisinden 10, resmi yazışma kurallarından 4, halkla ilişkiler ve iletişim becerilerinden 4, okul yönetiminden 4, yönetimde insan ilişkilerinden 4, okul geliştirmeden 4, eğitim ve üretimde etik konulardan 5, Türk idare sistemi ve protokol kurallarından 5, bazı kanun ile eğitim mevzuatından 60 soru olmak üzere toplam 100 soru soruldu.
 

ATAMALARDA SINAV YETERLİ DEĞİL
En az 1 yıl müdür yardımcılığı görevini yürüten eğitimcilerin müdürlük için yarıştığı sınavda 100 üzerinden 60 puan alanlar başarılı sayılacak. Ayrıca müdürler, yazılı sınava ilave olarak yöneticilik tecrübesi uzman veya başöğretmen olup olmadığı ve sicil notu gibi bilgilerine verilecek puana göre oluşturulacak değerlendirme formu dikkate alınarak atanacak. İzmit İlçe Milli Eğitim Müdürü Sezgin Çuhadar başkanlığındaki sınav komisyonu kurulunda şube müdürleri Habib İlaslan, İbrahim Okutan, Murat Aslan ve Endüstri Meslek Lisesi Müdür Yardımcısı Vahit Turan Kadızade hazır bulundu. Sınav sırasında hiç bir aksilik yaşanmadığını belirten komisyon üyeleri sınava giren adaylara başarı diledi. Sınavın sonuçları 15 gün içinde açıklanacak. 
Koray ZÖNGÜR
 

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ