KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 6.0857 TL
  • 6.8088 TL
  • 7.7202 TL
Kocaeli Zirve
Yarbay Refik Cesur İ.Ö.O prefabrikten kurtuluyor
Yarbay Refik Cesur İ.Ö.O prefabrikten kurtuluyor
Eğitim
27 Aralık 2011 Salı 08:33
  • 2176
  • 0

Yarbay Refik Cesur İ.Ö.O prefabrikten kurtuluyor

1999 depreminden beri prefabrik binada eğitim veren İzmit Yarbay Refik Cesur İlköğretim Okulu, yapılacak betonarme binasıyla prefabrikten kurtulacak

Marmara depreminden sonra öğrenci ihtiyacına cevap vermek için betonarme binasının yanına kurulan prefabrik binada eğitim veren ve  yıllardır yeni okul yapılması sırası bekleyen İzmit Yarbay Refik Cesur İlköğretim Okulu`na nihayet sıra geldi. Okulun inşa edilen 24 derslikli yeni binasında çalışmalar hızla devam ediyor. Okulun anasınıfı ve birinci sınıflarının yer aldığı eski prefabrik bina yıkıldı, ancak sağlam olan prefabrik ana bina yerinde kaldı. Yıkılmayan prebabrik binanın bağımsız ana okulu yapılması düşünülüyor. Ayrıca, okulun 29 olan derslik sayısı 17`ye düşürüldü. Sağlam ama küçük olan eski betonarme binasında ise eğitim devam edecek.

 

 

250 ÖĞRENCİ YER DEĞİŞTİRDİ
Okulun, inşaat öncesinde 32 derslik talebi olmuştu, ancak yeni yapılan binanın 24 derslikli olması gelecekte yine sıkıntı yaratacağı düşünülüyor. Öğrenci sayısı, okulun devamlı göç alan bir bölgede olmasıyla hareketli bir yapıya sahip. Kurumda değişken olmakla birlikte, şu anda bin 213 öğrenci eğitim alıyor, 50`ye yakın öğretmen de görev yapıyor. 6 şubesi olan anasınıfı bölümünde de 120 çocuk eğitim alıyor. Oldukça kalabalık olan kurumda inşaat nedeniyle 250 öğrenci geçici olarak mekan değiştirdi. Kurumun yine prefabrik olan teknoloji ve tasarım binasının zeminine laminat döşendi, ısıtıcılar takıldı ve anasınıfı öğrencileri buraya taşındı. Yeni binanın yeni eğitim yılına açılması bekleniyor.
 

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ