KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7100 TL
  • 6.4124 TL
  • 7.1215 TL
Kocaeli Zirve
Yayınımız ses getirdi
Yayınımız ses getirdi
Eğitim
07 Aralık 2010 Salı 09:37
  • 1080
  • 0

Yayınımız ses getirdi

Daha önceki köşe yazılarımın birinde “İzmit Öğretmenevi’ne bu görüntüler yakışmıyor” başlıklı yazı yazmıştım.

Yazımda kurum içindeki bazı yanlış uygulamaların yanı sıra, kurum binasını uzun süredir yanmayan ışıklardan ve yine kurum girişindeki bahçe kapısında da hala ‘Kocaeli Öğretmenevi` yazdığını belirtmiştim. Bu konuda İzmit Milli Eğitim Müdürlüğü yöneticileri uyardı ve kurum müdürü Halil İbrahim Soylu da konuyla ilgili derhal çalışmaya başladı. Şu anda kurumumuzun ışıkları pırıl pırıl, adına yakışır bir şekilde yanıyor. Ayrıca  girişteki bahçe kapısının üstüne yazan ‘Kocaeli` adı da değişerek yerine ‘İzmit Öğretmenevi ve ASO` yazısı yazıldı. İşte şimdi oldu Sayın Soylu… Teşekkürler…
 

Koltukları kırık değil, üretim hatasıymış

Geçtiğimiz hafta İzmit Milli Eğitim Müdürlüğü`nün Konferans Salonu`nda verilen bir seminerde basın mensuplarının dikkatini anlatılanlardan ziyade salonun kırık koltukları çekti. Ve tabii maalesef, ertesi gün bazı yerel gazetelerin ilk sayfasına kadar taşınan haberde “kırık koltuklar” Avrupa Birliği ile ilgili verilen bu seminerin önüne geçti. İzmit Milli Eğitim Müdürü  Sezgin Çuhadar konuya çok üzüldüğünü ve salonda “kırık” diye tabir edilen koltukların kırık değil, sadece üretim hatasından kaynaklanan şekil bozukluğu olduğunu ve yeni salon olduğu için donanımına devam edildiğinin altını çizdi. Çuhar: “Bizler o kadar güzel şeyler yapıyoruz, farklı projeler anlatıyoruz, onların dikkatini o mu çekmiş”  diyerek kırgınlığını dile getirdi.
 

Tuncay Emir, ‘dedesini` kaybetti

İlimizin gözde eğitim merkezlerinden Özel Tuncay Emir Eğitim Kurumları sahibi Melike Erseven Ergi`nin babası Erol Erseven (68) kısa bir süre önce vefat etti. Babasının eğitime yaptığı yatırımlardan en güzel örneğinin torununun adını verdiği Tuncay Emir Anaokulu olduğunu belirten Melike hanımın, bu okulu daha iyi günlere taşınması için elinden geleni yapacağını söylemesi anlamlıydı. 4 ay önce rahatsızlanan baba Erol Erseven bir hafta KOÜ Tıp Fakültesi`nde tedavi gördükten sonra yaşamını kaybetti.  Erol Erseven kılınan  cenaze namazından sonra Gündoğdu Mezarlığı`na defnedildi. Bizler de merhum Erol Erseven`e Tanrı`dan rahmet, Erseven ve Ergi ailelerine de sabır ve başsağlığı diliyoruz.
 

Okullarda diyabet eğitimi başlıyor!

Milli Eğitim bakanlığı ve Sağlık Bakanlığı ile birlikte yeni bir sağlık programına daha başlıyor. Okullarda diyabet hastalığı ile ilgili çeşitli çalışmalar yapılacak. Diyabetle ilgili öğrenci ve öğretmenlere ‘Öğrencim ve Ben` adlı broşürler dağıtılacak, yine okul duvarlarına diyabetle ilgili afişler asılacak. Ayrıca program çerçevesinde, öğretmen ve öğrencileri bilgilendirmek için okullarda diyabet bakım rehberi dağıtılacak ve çeşitli seminer ve toplantılar yapılacak.
 

Onlar da nöbet tutuyor

İlimizde  özel öğrenciler için tek  devlet okulu olan Kanuni İş Okulu, sizlerin de bildiği gibi, bu yıl nihayet yeni binasına geçti. Yeni adıyla Nuh Çimento İş Okulu olan okulda özel öğrencilere modern ve çağdaş ortamlarda her türlü eğitim veriliyor. Okullarda oldukça önemli bir görev olan nöbet sistemi bu okulda da çok sıkı bir şekilde uygulanıyor. Okul öğrencileri,  her konuda olduğu gibi bu konuda da kendilerine verilen bu görevi başarıyla yapıyor.
 

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ