KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7633 TL
  • 6.5625 TL
  • 7.3458 TL
Kocaeli Zirve
Yeniköy Eğitim Derneği’nden bilgilendirme ziyaretleri
Yeniköy Eğitim Derneği’nden bilgilendirme ziyaretleri
Eğitim
13 Aralık 2012 Perşembe 08:41
  • 911
  • 0

Yeniköy Eğitim Derneği’nden bilgilendirme ziyaretleri

Kocaeli Yeniköy Eğitim Derneği çalışmalarını anlatmak amacıyla Başiskele Kaymakamı ve ilçe milli eğitim müdürünü ziyaret etti

Eğitim adına yaptığı faaliyetlerle dikkat çeken dernekler arasında yer alan Kocaeli Yeniköy Eğitim Derneği, yaptıkları çalışmaları tanıtmak üzere bir dizi ziyaret gerçekleştirdi. Merkezi Başiskele Yeniköy Merkez Mahallesi`nde bulunan İbrahim Yenice başkanlığındaki dernek ve yönetimi ilk olarak Başiskele Kaymakamı Ali Partal`ı makamında ziyaret etti. Daha sonra ilçe milli eğitim müdürü Cemil Akkaya ve ilçe halk eğitim müdürü Fuat Şahin`i ziyaret eden dernek yönetimi, eğitimcilerin sorunlarını dinledi. Dernek, kasım ayında kutlanan Öğretmenler Günü`nde de ayrıca aynı gün ilçede bulunan tüm okullara çelenk göndermişti.

 
FAALİYETLER ANLATILDI
Kuruluşundan itibaren birçok öğrenciye burs imkanı da sağlayan dernek başkanı Yenice, “Bu yılda hedeflerini yükseltip özellikle Yeniköy`de üniversitede okuyan ve dernek kriterlerine uyan tüm öğrencilere burs verdik. Yeniköy`ün hayırsever iş adamları ve beldedeki sanayi kuruluşlarını ziyaret ediyoruz. Üniversite okuyan bu öğrencilerimizi hayırsever iş adamlarımıza ve sanayi kuruluşlarına 2`şerli 3`erli guruplar halinde paylaştırılıyor, burs konusunu bu yöntemle çözüyoruz. Ayrıca durumu iyi olmayan ailelerin çocuklarına dershane eğitimi de veriyoruz. Çeşitli eğitim konferansları ve halk eğitim hizmetlerimiz de gündemimizde” dedi.
 
Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ