KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7500 TL
  • 6.4956 TL
  • 7.3104 TL
Kocaeli Zirve
Yunus Şimşek’i görenler tanıyamıyor
Yunus Şimşek’i görenler tanıyamıyor
Eğitim
21 Kasım 2012 Çarşamba 08:39
  • 847
  • 0

Yunus Şimşek’i görenler tanıyamıyor

İzmit Atatürk Ortaokulu Müdür Yardımcısı Yunus Şimşek’i görenler tanımakta güçlük çekiyor.

Neden mi? Çünkü sayın yöneticimiz kısa sürede bir hayli kilo vermiş. Kendisine bu kadar değişimi nasıl sağladığını sorduğumda “Prof. Dr. Canan Karatay Diyeti” dedi. Yunus hocam tam 16 kg vermiş. 88 kg`dan 75 kg`a düşen yöneticimiz tabiri yerindeyse ‘tığ gibi` olmuş. Yunus Bey diyete devam ettiğini, hedefinin 70 kg olduğunu söylüyor ama ben de kendisine bu kiloda kalmasını, daha fazlasının sağlığını bozabileceğini söyledim. Bakalım sözümü dinletebilecek miyim?

 
 

Sıra halk oylamasında

TRT Çocuk tarafından düzenlenen ‘Bin Bir Cin Fikir` yarışmasında ilimize derece kazandıran ve ‘İnovasyon Fuarı`nda da eserinin sergilenmesine layık görülen 50. Yıl Cumhuriyet Ortaokulu öğrencisi minik mucit Ecem yoğun  günler geçiriyor. Bir yandan ulusal bir başarı, bir yandan okulu ve dershanesi, diğer yandan da il protokolü ve medya ziyaretleri Ecem`e güzel günler yaşatıyor. Gazetemizi de ailesiyle ziyaret eden Ecem Bayezit, ilimize gelen TRT ekibinin yaptığı çekimlere katıldı. Gün boyu devam eden çekimlerde evi, okulu, SDKM, Saat Kulesi ve üniversite mekan olarak kullanıldı. 2 kameraman, 1 yapımcı ve 2 yönetmenden oluşan 5 kişilik TRT ekibi 15 dakikalık görüntü için sabahın erken saatlerinden akşam 24.00`e kadar çalıştı. TRT Çocuk'ta önümüzdeki aylarda yayınlanacak filmin ardından asıl önemli bölüme sıra gelecek. Tüm yarışmacılar arasında yapılacak yüzde 60 halk oylamasıyla TÜBİTAK Türkiye birincisi seçilecek. Yarışmanın yüzde 40`lık bölümünü ise kurum değerlendirecek. Çekim yapan TRT ekibi gibi ben de birinci olacağına olan inancımla birlikte sizlerden de bu konuda katkı bekliyorum. Haydi Kocaelililer bütün oylar Mucit Ecem`e!...
 

Altın Çocuklardan ‘Altın` gibi bir proje

İlimizde zihin becerilerini hızlandıran, hızlı okuma ve hızlı düşünmeye büyük katkı sağlayan ve önce abaküsle başlanarak, zihinsel hesaplara kadar giden mental aritmetik konusunda ilimizde ilk kurum açanlardan biri de Elif Baykal`ın sahibi olduğu Özel Altın Çocuklar Eğitim Merkezi.  Merkez, geçtiğimiz hafta adı gibi ‘altın` değerinde bir projeye imza atı. Kurum ilimizde görme engelli özel çocuklarımızın eğitim aldığı Şehit Selçuk Gökdağ Okulu`ndaki 11 kişilik Gören Eller Sınıfı`na ücretsiz eğitim vermeye başladı. Haberi Eğitim Dünyası`nda da izlediniz. Yılsonuna kadar devam edecek ve haftada bir salı günü verilen eğitimler eğitim yılı sonuna kadar devam edecek. Bu güzel ortaklığa imza atan Elif Baykal ve okul müdürü Sabahat Ulucutsoy`u kutluyor, tüm özel kurumlara örnek olmasını diliyorum. Bu arada Elif Hanım`dan farklı projeler beklediğimi de hemen belirteyim, çünkü bu proje o kadar güzel ve anlamlıydı ki doyamadım doğrusu!
Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ