KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 6.0857 TL
  • 6.8088 TL
  • 7.7202 TL
Kocaeli Zirve
Yurt arkadaşları 23 yıl sonra buluştu
Yurt arkadaşları 23 yıl sonra buluştu
Eğitim
09 Aralık 2009 Çarşamba 12:25
  • 1126
  • 0

Yurt arkadaşları 23 yıl sonra buluştu

İstanbul Çemberlitaş Kız Öğrenci Yurdu’nda aynı odada kalan yurt arkadaşları 23 yıl sonra, ilk kez ilimizde buluştu. Buluşma, oda arkadaşı olan İzmit Zübeyde Hanım KML’nin emekli müdürü olan Süreyya Güntut’un evinde gerçekleşti

Eğitim camiasının en anlamlı haberlerinden biri de yıllar sonra bir araya gelen öğrenci veya öğretmenlerin buluşma haberleridir. Bunlardan biri de İstanbul Çemberlitaş Kız Yurdu`nda, aynı odada kalan öğrencilerin, yıllar sonra ilimizdeki ilk buluşması oldu. İstanbul Çemberlitaş Kız Yurdu`nda aynı odayı paylaşan eski dostlar yıllar sonra ilimizde buluştu. Üniversite öğrenciliği sırasında farklı okullarda okuyan, ancak 1982-1987 yılları arasında yurtta aynı odada kalan öğrenciler, 23 yıl sonra, İzmit Zübeyde Hanım KML`nin emekli müdürü Süreyya Güntut`un evinde buluştu. Yıllar sonra bir araya gelen oda arkadaşları kaldıkları Güntut`un evinde yemekler hazırlayıp yediler ve bol bol sohbet ettiler.
 

ANILAR UYUTMADI
Yıllar sonra bir araya gelen oda arkadaşları kaldıkları Güntut`un evinde yemekler hazırlayıp yediler ve bol bol sohbet ettiler. Bir gece evinde konuk ettiği arkadaşlarıyla çok mutlu olan Güntut: “Anlatılmaz bir duygu, yıllardır birbirimizi göremiyorduk. Şimdi hepimiz farklı alanlarda ve farklı mekanlardayız. Hepimiz çoluk-çocuğa karıştık. Ama buluşma sırasında çok heyecanlandık, hatta sabaha kadar hiç uyumadık, bol bol eski günleri andık.” dedi. Gruba ilimizden Özler Ketboğa ve Ümmühan Hülagü de katıldı. Arkadaşlar rutin buluşma kararından sonra da, İstanbul Beylerbeyi Sarayı`ndaki Kahramanmaraş Valiliği`nin hazırladığı nakkaş sergisine de katılarak farklı bir gün yaşadı.
 

ŞİMDİ NE YAPIYORLAR
Yıllar sonra arkadaşlarını evinde konuk eden Süreyya Güntut ve arkadaşlarının okulları, bölümleri ve şu andaki görevleri şöyle: Süreyya Güntut Marmara Üniversitesi Teknik Eğitim Fakültesi mezunu ve şu anda emekli.  Güntut`un yurt arkadaşlarından İTÜ`den yüksek mimar olarak mezun olan Sabriye Bayram yöneticilik yapıyor. Yine İTÜ`den mimar olarak mezun olan Selma Akın İstanbul`da oturuyor. Eskişehir`den gelen Reyhan Yılmaz da İTÜ Mimarlık mezunu ve şu anda yapı denetim firmasında çalışıyor. Berrin Bilginer İstanbul Üniversitesi Türk Dili ve Edebiyatı mezunu ve şu anda emekli,  Kahramanmaraş`ta oturuyor. Nalan Öztürk, İstanbul Üniversitesi Kimya bölümü mezunu ve İstanbul`da öğretmenliğe devam ediyor.

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ