KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7633 TL
  • 6.5625 TL
  • 7.3458 TL
Kocaeli Zirve
Ne olur atlama baba!
Ne olur atlama baba!
Polis-Adliye
12 Temmuz 2010 Pazartesi 21:22
  • 6583
  • 6

Ne olur atlama baba!

9 aydır işsiz olan Yusuf Çakır, baz istasyonuna çıkarak 5. kez intihar girişiminde bulundu. 11 yaşındaki oğlu Canay Çakır, “Ne olur atlama baba” diye yaşlı gözlerle yalvardı

İzmit Şehit Rafet Karacan Bulvarı`nda bulunan baz istasyonun üzerine çıkan Yusuf Çakır(36) isimli bir vatandaş, 9 aydır iş bulamadığı gerekçesiyle intihar girişiminde bulundu. Çakır`ın daha önce de 4 defa intihara kalkıştığı öğrenildi. 11 yaşındaki oğlu Canay Çakır`ın tüm çabalarına rağmen istasyonun üzerine çıkarak kendisini atmaya kalkan adam polisi uzun süre uğraştırdı. Oğlu Canay, baz istasyonun altında yaşlı gözlerle babasını izlerken, “Ne olur atlama baba” diye yalvardı. Polisin ve itfaiyenin uzun uğraşları sonuç verdi ve Yusuf Çakır, verilen iş vaadiyle istasyondan indirildi.
 

YAŞLI GÖZLERLE İZLEDİ
Vatandaşların baz istasyonunun üzerine çıkarak intihar girişiminde bulunan adamı görmesi ve polise ihbarda bulunmasıyla olay yerine çok sayıda ekip sevk edildi. Ekiplerin gelmesiyle intihar etmek isteyen Yusuf Çakır`ı ikna çabaları da başladı. İntihar girişimini gören vatandaşlarda meraklı gözlerle çevrede toplanmaya başladı. Çakır`ın 9 aydır işsiz olduğu ve bu yüzden bunalıma girerek intihara kalkıştığı öğrenilirken, 11 yaşındaki oğlu Canay Çakır, babasına baz istasyonuna çıkmaması için yalvardığını ancak kendisini dinlemediğini söyledi.
 

9 AYDA 5. İNTİHAR GİRİŞİMİ
Baz istasyonun altında babasının inmesini bekleyen Canay, “Babam birçok defa intihara teşebbüs etti. Sadece babama çalışacağı bir iş istiyorum. Evimizde huzur istiyorum” diye bağırırken bir yandan da babasına seslenerek, “Ne olur atlama baba” diye ağladı. Çıktığı baz istasyonu direğinden inmemekte direnen Yusuf Çakır, itfaiye aracının merdiveniyle yanına gelen iki polis memurunun kendisine iş bulunacağı vaadi vermesi üzerine ikna edilerek indirildi. Yusuf Çakır'ın 9 ay içersinde 5. kez intihara kalkıştığı öğrenildi.

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ