KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.7821 TL
  • 6.5692 TL
  • 7.3319 TL
Kocaeli Zirve
Saygımızdan susuyoruz
Saygımızdan susuyoruz
Süper Lig
01 Nisan 2010 Perşembe 10:52
  • 665
  • 0

Saygımızdan susuyoruz

Galatasaray Başkanı Polat, mazbata töreninde patladı: ''Şampiyonlukta en az rakiplerimiz kadar şansımız var. Rijkaard ile yola devam edeceğiz. Sessizliğimiz, Futbol Federasyonu'na olan saygımızdandır''

Aslantepe bitti bitiyor Galatasaray'da geçen hafta ikinci kez başkanlığa seçilen Adnan Polat ile yönetimi, mazbatasını aldı. Galatasaray tarihinin en yoğun katılımlı seçimi yaşandığı için üyelere teşekkür eden Polat, diğer aday Adnan Öztürk ve yönetim listesinde yer alan arkadaşlarıyla da istemeleri halinde birlikte çalışabileceklerini açıkladı. Ligde 4. sıraya gerilemelerine rağmen ümidini kaybetmeyen sarı-kırmızılı başkan, "Galatasaray'ın en az 3 rakibi kadar şampiyonluk şansı vardır. Bizim için bu 7 haftalık süreç, gerçek Galatasaraylılar'ın yüzünü göstereceği, futbolcuların performanslarını sergileyeceği bir dönem olacaktır" dedi. Derbi mağlubiyeti sonrası acımasız eleştirilerle karşı karşıya kaldıklarını dile getiren Adnan Polat, Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım'ın geçen hafta yaptığı basın toplantısına da şu sözlerle göndermede bulundu:

AZİZ YILDIRIM'A GÖNDERME
"Basın toplantısı yaparak seslerini yükseltenler, kendi lehine imkanlar çıkartmaya başladı. Bizim sessizliğimiz, Futbol Federasyonu'na saygımızdandır. Biz federasyonumuza güveniyoruz, ama sessizliğimizin esas nedeni de efendiliğimizdir." Polat, ardından Rijkaard ile yola devam edeceklerini söyledi ve basın toplantısı yaparak haklarını arayacaklarını kaydetti.

Operasyon yok
"Şampiyonluğun en büyük adaylarından biriyiz. Özellikle profesyonel futbol olarak baktığımızda, gelecek 7 haftada mücadelemizi en üst seviyede sürdüreceğiz. Teknik direktörümüz, teknik heyetimiz, idari kadrolarımız görevinin başındadır. Herhangi bir değişiklik söz konusu değildir.

Topyekün itham
"KALECİMİZ Leo Franco, Fenerbahçe maçında hatalı gol yemiştir. Evet yiyebilir... Sonuçta herkes hata yapabilir. Ancak medyada topyekün Güney Amerikalı oyuncularımız itham altında bırakılıyor. Yabancı futbolcularımıza böyle saçma bir yaklaşım olamaz"

Toplantı sırada
"Hakem atamalarında Merkez Hakem Kurulu'nun daha dikkatli davranmasını istiyoruz. Ligde son 3 haftada yapılan atamaların hiçbirinden memnun olmadığımızı söyleyebilirim. Hakemlerimizden de, herkese eşit mesafede kuralları uygulamalarını özellikle rica ediyoruz. Önümüzdeki günlerde bu konularla ilgili daha genişletilmiş bir basın toplantısı yapacağız."

Rijkaard'la devam
"Rijkaard' ın iki yıllık sözleşmesi vardır ve önümüzdeki sezonda da beraber olacağız. Kim ne derse desin, nasıl yorumlarsa yorumlasın, biz teknik direktörümüzden memnunuz ve kendisiyle yola devam edeceğiz."

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ