KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.3097 TL
  • 6.0084 TL
  • 6.8612 TL
Kocaeli Zirve
Kurtarma timi yeniden görev başında
Kurtarma timi yeniden görev başında
Güncel
13 Ağustos 2010 Cuma 17:19
  • 2173
  • 4

Kurtarma timi yeniden görev başında

Ramazan nedeniyle evlerine dönen ‘Hayat Kurtarma Timi’ yeni ekiplerle tekrar görevlendirildi

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığı`na bağlı olarak Kandıra Sahilleri`nde boğulma vakalarına müdahale etmek için kurulan ‘Hayat Kurtarma Timi` Ramazan ayının gelmesi nedeniyle sezonu kapatmıştı. Bizim Kocaeli Gazetesi olarak, “Vatandaşların yardımına kim koşacak?” demiş ve tehlikeye işaret etmiştik. Tim görevi bıraktıktan bir gün sonra bir üniversite öğrencisi boğularak yaşamını yitirmiş ve daha sonra da birçok boğulma vakası yaşanmıştı.
 

SEZON SONUNA KADAR
Büyükşehir Belediyesi yaptığı yanlıştan döndü ve gazetemizin sesine kulak verdi. Boğulma vakalarının artması ve birçok canın gitmesinin ardından Büyükşehir, ‘Hayat Kurtarma Timi`nin yeniden görev başına dönmesine karar verdi. Cebeci, Kumcağız, Bağırganlı, Seyrek ve Sarısu Sahilleri`nde boğulma tehlikesi geçiren 333 kişiyi hayata bağlamış olan Kocaeli İtfaiyesi ve gönüllülerden oluşan ekip, yaz sezonu sonuna kadar can kurtarmaya devam edecek.
 

YENİ EKİPLER
Timde geçtiğimiz hafta sonu evlerine dönen ekiplerin yerine yeni ekipler görev alacak. Tim, hayat kurtarmaya devam edecek. Sahillerde 6 adet ambulans, 5 adet arazi aracı ve 4 adet zodyak bot, 2 adet ATV, 2 adet otobüs, 1 adet jet-Ski ve bir dalgıç aracıyla hizmet verilecek. İtfaiye Dairesi Başkanlığı`na bağlı ekiplerle Kocaeli İl Afet ve Acil Durumlar Müdürlüğü, AKUT Kocaeli Şubesi, MAG ve gönüllüler, 2005 yılından bu yana Kandıra Sahilleri`nde kurtarma görevi yapıyor.

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter

KENT REHBERİ