KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.3097 TL
  • 6.0084 TL
  • 6.8612 TL
Kocaeli Zirve
Tek suçlu leylekler
Tek suçlu leylekler
Güncel
13 Ağustos 2010 Cuma 17:00
  • 2350
  • 4

Tek suçlu leylekler

Sık sık yaşanan elektrik kesintileriyle tüm şimşekleri üzerine çeken SEDAŞ sonunda suçluyu buldu: LEYLEKLER

Kocaeli genelinde sık sık yaşanan elektrik kesintileri artık vatandaşı canından bezdirdi. Özellikle kavurucu sıcaklara maruz kaldığımız şu günlerde elektriklerin sürekli kesilmesi ve saatlerce gelmemesi vatandaşı isyan noktasına getirdi. Plansız ve programsız, üstelik habersiz yapılan kesintilerden iş yerleri ve esnaf da nasibini aldı.
 

SESLER YÜKSELİNCE...
Elektrik kesintilerinin mağdur ettiği vatandaş ve esnaf sesini yükseltip, SEDAŞ`a karşı eylem yapmaya başlayınca, kent yöneticileri de harekete geçti. Başta AKP`li milletvekilleri olmak üzere belediye başkanları da açık açık SEDAŞ`tan şikayetçi olduklarını dile getirdi, gereğinin yapılacağını söyledi, ama değişen bir şey olmadı.
 

ÇIKIŞ YOLU BULDU
Son günlerde tüm şimşekleri üzerine çeken, eleştiri üzerine eleştiri alan SEDAŞ ise kendisine bir çıkış yolu buldu. Vatandaşların şikayetlerinin dozu artınca SEDAŞ da suçu atacak birini aramaya başladı. Ve sonunda buldu. SEDAŞ`tan önceki gün yapılan açıklamada leylek sürüsünün göç yolu üzerinde bulunan enerji nakil hatlarında mola verdiği, elektriklerin bu yüzden kesildiği belirtildi.

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter

KENT REHBERİ