KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 5.3097 TL
  • 6.0084 TL
  • 6.8612 TL
Kocaeli Zirve
Eskihisar Kalesi’nde ‘Ramazan Geceleri’
Eskihisar Kalesi’nde ‘Ramazan Geceleri’
Güncel
13 Ağustos 2010 Cuma 13:15
  • 1835
  • 0

Eskihisar Kalesi’nde ‘Ramazan Geceleri’

Gebze Eskihisar Kalesi’nde Ramazan Geceleri yarından itibaren Bedirhan Gökçe konseri ile start alıyor. Ramazan boyunca kalede 4 ayrı konser verilecek

Ramazan ayı boyunca 20 mahallede iftar sofrası açarak Ramazan coşkusunu mahallelere taşıyan Gebze Belediyesi, Eskihisar Kalesi`nde 4 ayrı konser düzenleyerek, iftar sonrası Gebze`lilere farklı bir gece yaşatacak. Kalede şair, müzisyen ve seslendirme sanatçısı Bedirhan Gökçe`nin vereceği ilk konser yarın saat 22.30`da başlayacak. Şair Bedirhan Gökçe, yorumlayacağı şiirlerle Eskihisar Kalesi`ni dolduran dinleyicilere duygusal anlar yaşatacak. Kalede düzenlenecek Ramazan Geceleri`nin ikinci konuğu 21 Ağustos Cumartesi gecesi Türk halk müziği sanatçısı Orhan Hakalmaz olacak.
 

GEBZE KONSERE DOYACAK
Ramazan Geceleri`ne 28 Ağustos Cumartesi gecesi Türk Tasavvuf Müziği Sanatçısı Erkan Mutlu`nun ilahileriyle devam edilecek. Eskihisar Kalesi`ndeki Ramazan Geceleri`nin dördüncü ve son konuğu ise 3 Eylül Çarşamba gecesi şair ve sanatçı Dursun Ali Erzincanlı olacak. Vatandaşların ücretsiz olarak izleyebileceği tüm konserler gece 22.30`da başlayacak ve Gebze Belediyesi tarafından saat 21.45`ten itibaren Eskihisar Kalesi`ne kent merkezindeki Halk Bankası önü, Beylikbağı ve Eşref Bitlis Parkı-Mutlukent hattından otobüsler kaldırılacak. Tüm ilçe halkı Ramazan Geceleri`ne davet ediliyor.

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter

KENT REHBERİ