KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 6.0857 TL
  • 6.8088 TL
  • 7.7202 TL
Kocaeli Zirve
Hamsi 7 TL’ye düştü
Hamsi 7 TL’ye düştü
Ekonomi
10 Eylül 2009 Perşembe 17:52
  • 4188
  • 2

Hamsi 7 TL’ye düştü

Sezon açılışının ardından durgun bir hafta geçiren balıkçıların bu hafta yüzü gülüyor. Özellikle taze balıkların artışı fiyatların da düşmesine neden oldu. Hamsi 7 TL’ye satılıyor

1 Mayıs'ta başlayan avlanma yasağının ardından, 1 Eylül'de başlayan sezonla denize açılan balıkçılar 10 günü geride bıraktı. İlk günler pek yüzü gülmeyen balıkçıların havaların iyiye gitmesiyle birlikte balık tezgâhlarında da yeni sezonun balıkları görülmeye başladı. Her çeşit balığın yer aldığı Balık Hali'nde özellikle palamutun geçen haftaya göre 4 TL gibi düşüş göstermesi  gözlerden kaçmadı.

DÜŞÜŞ VAR

Özellikle balık tutkunları erken saatlerde Balık Hali'nde yerini alarak iftara hazırlamak istediği balıkları seçmeye başladı. Büyük besin kaynağı olan balıkların bereketiyle birlikte fiyatların da aşağıya çekilmesi vatandaşın da yüzünü güldürdü. Özellikle geçen hafta 12 TL'ye satılan palamutun bu hafta 8 TL'ye kadar düşmesi bunun bir göstergesiydi.

HAMSİ 7 TL

Sezonla birlikte Balık Hali'nde beklenen hareket daha da artamaya başladı. Kilosuna göre balıklar; palamut 8 TL, sardalya 3 TL, hamsi 7 TL, uskumru 6 TL, mezgit 8 TL'ye etiketleriyle tezgahlarda yerini aldı. Balıkçı esnafı fırtınalı havaların bitmesiyle birlikte taze ve mevsimlik balıkların daha da artacağını söyleyerek önümüzdeki günlerde bu fiyat düşüşlerinin devam edeceğini söyledi.
Murat ULAŞAN


 

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ