KOCAELİ Kocaeli Hava Durumu
  • 6.0857 TL
  • 6.8088 TL
  • 7.7202 TL
Kocaeli Zirve
KOBİ’lere ücretsiz eğitim ve danışmanlık
KOBİ’lere ücretsiz eğitim ve danışmanlık
Ekonomi
13 Ekim 2009 Salı 14:26
  • 558
  • 0

KOBİ’lere ücretsiz eğitim ve danışmanlık

Halkbank, KOBİ’leri kurumsal sosyal sorumluluk, çevre, iş sağlığı ve güvenliği konusunda bilinçlendirmeyi amaçladığı KOBİ Dönüşüm Projesi’ne İzmit ile devam etti

Halkbank, KOBİ`lerin kurumsal sosyal sorumluluk, çevre, iş sağlığı ve güvenliği konusunda ulusal ve uluslararası mevzuatlara uygun hale getirilmesi amacıyla başlattığı KOBİ Dönüşüm Projesi kapsamındaki eğitim konferanslarının beşincisini İzmit`te gerçekleştirdi. Konferansta konuşan Halkbank Hazine Yönetimi ve Uluslararası Bankacılık Genel Müdür Yardımcısı Süleyman Aslan, Halkbank`ın 71 yıldır KOBİ`lere yönelik kesintisiz desteğiyle ekonominin kalkınmasında önemli rol oynadığını belirterek şunalrı kaydetti;
 

‘YOL GÖSTERİYORUZ`
“Türkiye`nin lider KOBİ bankası olarak KOBİ`lerimize sadece finansal destek vermekle kalmıyor, aynı zamanda üretim koşullarını dünya standartlarına uygun hale getirmelerini sağlama yolunda çalışmalar yapıyoruz. Bu kapsamda gerçekleştirdiğimiz KOBİ Dönüşüm Projesi`yle küreselleşen dünyada yeni ticari ilişkiler, doğal kaynakların verimli kullanılması, doğal çevrenin korunması, çalışanların sağlığının ve güvenliğinin sağlanması gibi hayati konularda KOBİ`lerimize yol gösteriyoruz. Böylece ülkemizin ekonomik ve sosyal kalkınmasına katkı sunuyoruz.”
 

ÜCRETSİZ DANIŞMANLIK
Konferansa katılan KOBİ`lerden talep edenlere, işletmelerini mevzuatlara uygun hale getirmek ve ISO 14001 çevre yönetim sistemi ile OHSAS 18001 iş sağlığı ve güvenliği yönetim sistemi kurmak ve belgelendirmek için yapmaları gerekenler hakkında ücretsiz danışmanlık hizmeti de sunulacak. Ayrıca Halkbank, KOBİ Dönüşüm Projesi kapsamında, orta uzun vadeli yatırım ve işletme kredileri yanısıra, çevre, iş sağlığı güvenliğine yönelik yatırımda bulunmak isteyen KOBİ`lere de orta uzun vadeli kredi desteği verecek.
 

DİYARBAKIR`LA DEVAM EDECEK
Konferanslar, İzmit`ten sonra 2009 yılı boyunca Diyarbakır, Eskişehir, Kayseri olmak üzere 3 ilde daha gerçekleştirilecek. 2010-11 yılarında Ankara, Konya, Malatya, Trabzon, İzmir, Denizli ve Bursa ile devam edecek. Proje kapsamındaki toplam 15 konferansın 3`ü kimya, tekstil ve otomotiv yan sanayinde faaliyet gösteren KOBİ`lere yönelik olacak. KOBİ Dönüşüm projesi eğitimlerinden, KOBİ`lerle ilişkide olan ve kredi taleplerinin değerlendirilmesine yönelik raporlar hazırlayan Halkbank proje değerlendirme ve mali tahlil ekipleri ile şube yöneticileri ve pazarlama personeli de faydalanıyor.

Haber İhbar Hattı

YAZARLAR

Twitter
Twitter

KENT REHBERİ